شامپو قلیایی

شامپو قلیایی

دوره آموزشی کاربر مواد شیمیایی در آموزشگاه آرایشگری هنرمند، علاوه بر تدریس عناوین استاندارد محتوای آموزشی به بررسی محصولات تولیدی بازار پرداخته و ضمن تشریح کاربرد محصولات آرایشی و بهداشتی به آموزش نحوه صحیح بکارگیری محصولات می پردازد.

در این بخش شما را با یکی دیگر از محصولات آرایشی که تحت عنوان شامپو شیمیایی وارد بازار گردیده است آشنا خواهیم ساخت.

شامپو فلیایی

بطور کلی اغلب شامپوها خاصیت پاک کنندگی دارند، در عین حال با افزودن ترکیباتی همچنین نرم کنندگی، حجم دهی مو و عوامل داروئی مورد استفاده قرارمی گیرند. یکی از این شامپوها، شامپو قلیایی است.

شامپو قلیایی، شامپویی است باPh 8/5  به این معنی، که قدرت باز کردن کوتیکول مو را دارد. به همین دلیل شامپوهای قلیایی یکی از بهترین محصولات در کار مواد شیمیایی در سالن های آرایش محسوب می شود.

عملکرد شامپو قلیایی بر روی تارهای مو به گونه ای است، وقتی که شامپو به تارهای مو آغشته می گردد، موجب باز شدن کوتیکول مو می شود.

بنابراین محصولاتی که با باز شدن کوتیکول تارهای مو عمل می کنند، از جمله کراتین، ریباندینگ، رنگ مو، دکلره، ریمور، بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده از این محصولات بر روی موها ابتدا بهتر است با کمک شامپو قلیایی تارهای مو را آماده نمائیم.

طرز مصرف شامپو قلیایی

موها را ابتدا پیش آبکشی کرده و با توجه به اندازه و حجم مو مقدار مناسب از شامپو را در کف دست ریخته و به ساقه مو می زنیم، در حین شامپو زدن دقت نمائید شامپو قلیایی به پوست سر آغشته نشود، اجازه دهید شامپو بمدت 5 دقیقه بر روی تارهای مو بماند و بعد آبکشی نمائید، در موهای ضخیم برحسب مورد می توانید عمل شامپو زدن را تجدید نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *