آموزش سشوار کشیدن موها

آموزش سشوار کشیدن موها

سشوار یکی از ابزارهای اصلی و رایج در حالت دادن به موهاست به همین جهت خیلی از آقایان علاقمند به یادگیری حالت دهی موها با سشوار هستند.

به همین جهت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در این مقاله شما را با دستورالعمل استفاده از سشوارکشیدن موها آشنا می کند.

مرحله اول

آماده سازی

قبل از سشوار کشیدن موها باید تمیز باشد، ابتدا موها را مرطوب کنید برای جلوگیری از آسیب دیدگی مو با یکی از محصولات آبرسان و تقویتی به کف دست ها زده و به همه قسمت های مو بمالید.

مرحله دوم

تهیه وسایل مورد نیاز

همانطور که می دانید سشوار دارای ۲ دکمه باد سرد و باد گرم می باشد برای حالت دهی موها از باد گرم استفاده کنید، البته برای این کار نیاز به یک سشوار قوی دارید و همینطور داشتن یک برس که مناسب اندازه طولی موهای شما باشد ضروری است.

سعی کنید از برس سرامیکی استفاده کنید چون برس های سرامیکی گرما را بیشتر در خود نگه می دارند و بهترین حجم و فرم را به موها می دهند.

با استفاده از سشوار با توجه به خواسته تان می توانید بهترین فرم و مدل را به موهایتان بدهید.

مرحله سوم

حالت دهی به مو

ابتدا بغل های سر را سشوار بکشید برس را در قسمت بغل سرگذاشته و همزمان سشوار را روشن کرده و پشت برس قرار داده بنحوی که باد سشوار به برس برخورد نموده و برگشت باد به موها برخورد نماید و در همین وضعیت همزمان برس و سشوار را به سمت پشت سر حرکت دهید این عمل را چند بارتکرار نموده تا موها بخوبی حالت بگیرند.

فرم روبه بالا

اگر قصد دارید موها را به سمت بالا حالت دهید ابتدا موهای بالای سر را به سمت پائین سر (فر و ریز طبیعی مو) شانه کنید و از قسمت تاج سر دسته کوچک موها را جدا کرده و از یک طرف برس را در قسمت زیرین یک قسمت کوچک دسته مو قرار داده و به سمت بالا به پشت بچرخانید و همزمان باد برس باید به قسمت موهای بالای برس هدایت شود این کار تا آخرین دسته مو انجام داده و مرحله بعد قسمت بعدی را جدا کرده و طبق همین تقسیم بندی موها را سشوار بکشید تا قسمت جلو سر.

فرم به بغل

ابتدا موها را به سمت مخالف شانه کنید و در مرحله بعد دسته باریکی از مو را جدا کرده و طبق تقسیم بندی قبلی ولی برخلاف مدل قبلی برس را به سمت بغل سر حرکت دهید.

بعد از اتمام سشوار کشی برای ثابت نگه داشتن موها می توانید از فیکساتور با فاصله ۳۰ سانتی با موبر روی موها اسپری نمائید.

در خاتمه یادآور می شود آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای دوره آموزش آرایشگری از صفر تا ۱۰۰ و همچنین آموزش مدل های مختلف سشوار و استایل دهی به موها را برگزارمی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *