آموزش پروتز مو درآموزشگاه آرایشگری هنرمند

آموزش پروتز مو در آموزشگاه آرایشگری هنرمند

پروتز مو

مو یکی ازعوامل زیبایی محسوب شده و به همین جهت همه خانم ها و آقایان آرزوی داشتن موهای ابریشمی، براق،زیبا و جذاب را دارند.

اما با این حال سبک زندگی، نوع مواد غذایی که می خوریم و شرایط روحی اینها همه عواملی هستند که موها را در وضعیت نامناسب قرار می دهند.

در این شرایط موها شروع به ریزش می نمایند و نهایتا منجر به طاسی موی سر می شود، این در حالی است که پذیرفتن آن برای خیلی از مردان و زنان غیرممکن خواهد بود.

در چنین شرایطی بسیاری از این افراد به واسطه از دست دادن موهای سرشان اعتماد به نفسشان را از دست خواهند داد، این امر می تواند تا آنجا پیش رود که حتی بر روابط خانوادگی و اجتماعیشان تاثیر سوئی بگذارد.

به همین جهت در این مقاله به علل ریزش مو و به روش های درمانی پرداخته و در ادامه با یکی از روش های پوشش گذاری طاسی موی سر با استفاده از سیستم ترمیم مو با موهای طبیعی خواهیم پرداخت.

علل ریزش مو

عوامل بسیار زیادی می تواند موجب ریزش موها شود، از جمله بیماری غده ای تیروئید، دیابت، کم خونی، رژیم نامناسب غذایی، داروها، استرس، بیهوشی های عمومی، اختلال تغذیه ای، زایمان، شیردهی، آرایش نامناسب موها، استرس و هیجانات ناگهانی و یا برخی بیماریهای پوستی در ناحیه سر می تواند عامل ریزش موی سرباشند.

همچنین در نظر داشته باشید که بطور روزانه بین 50 الی 120 عدد از تارهای موی سر ریخته شده و تعداد دیگری از موها شروع به رشد میکنند و جایگزین موهای ریخته شده می شوند.

تا زمانیکه این تعادل بین موهای ریخته شده و موهای رشد کرده برقرار باشد، در این شرایط مشکل خاصی مشاهده نمی شود، اما همینکه این توازن از حالت نرمال و مطلوب خارج شد مشکل کم موئی و ریزش موها در منطقه موی سر پدیدار می شود.

ولی شایعه ترین عامل ریزش مو وراثتی است که به ریزش ارثی معروف است، همچنین به آن ریزش موی آندروژنتیک هم می گویند.

ریزش موی ارثی

در ریزش موی ارثی موها بتدریج نازک شده و شروع به ریزش می کنند، البته الگو طاسی در ریزش ارثی در مردان و زنان متفاوت است، در الگو طاسی مردانه خط جلو موها به سمت عقب پس روی می کند، همچنین موها از وسط سر کاهش می یابد.

از طرف دیگر در ریزش ارثی مو در خانمها خط رویش موها در بالای پیشانی حفظ می شود، اما تراکم موها به تدریج کاهش می یابد و به تدریج از تراکم موها کم شده و موهای سر، تنک و کم تراکم می شوند.

در این شرایط متخصص پوست و مو می تواند در یافتن علل ریزش مو کمک کند، متخصص با پرسش هایی که از بیمار می کند و معاینات بالینی موها،علل ریزش موی بیمار را ریشه یابی می کند.

درمان ریزش مو

با توجه به علل مختلف ریزش موی سر موارد بسیاری از این نارسائی ها به دلیل کمبودهایی است که بدن بیمار دارد که منجر به مشکلاتی از قبیل ریزش مو می شود، در این شرایط بیمار حتما باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و زیر نظر پزشک متخصص دوره درمان را کامل نماید.

درمان غذایی

باید به غذا همچون دارو نگریست در مواردی که نارسائی به دلیل ضعف بدن و کمبود ویتامین ها و دیگر عناصر غذایی باشد مصرف مناسب مواد غذایی با مشورت پزشک صورت می گیرد که می تواند نتایج مثبتی در بر داشته باشد.

درمان داروئی

با تجویز پزشک معالج درمان داروئی موثری به صورت قرص و یا محلولهای موضعی در دسترس است که استفاده طولانی مدت آن در مواردی می تواند موثر واقع شود.

درمان جراحی

عمل پیوند موی طبیعی یکی از روش های پزشکی است که در مواردی جایگزین موهای از دست رفته می باشد.

پوشش دادن طاسی

مواد آرایشی همچنین پودرها می توانند در موهایی که دچار کم موئی هستند موثر واقع شوند اما بصورت موقت و برای مدت بسیار کوتاه تا شستشوی بعدی عمل می کنند.

ترمیم موی سر

استفاده از موهای طبیعی جهت ترمیم موی سر یک روش مناسب و ایده آل خواهد بود.

این عده می توانند با بهره مندی از سیستم ترمیم مو با موهای طبیعی (پروتز مو) مشکل بی موئی و طاسی سر خود را حل نمایند.

پروتز مو

چه کسانی می توانند از سیستم ترمیم مو بهره مند گردند:

کسانی که بر اثر بیماری مثل آلوپیسی، شیمی درمانی، ناراحتی عصبی، هیجانات ناگهانی و استرس، بر اثر سوانح، سوختگی، عمل جراحی و هزاران دلیل دیگر موهای سرشان را از دست داده اند و این مشکل بر زندگی آنان تاثیر منفی گذاشته است، براحتی می توانند با برخورداری از سیستم ترمیم مو بهره مند گردند.

به شرط آنکه جایگاه و حد و مرزهای این هنر زیبائی مشخص گردد و در درجه دوم توقعات خود را از این عمل در سطح منطقی و واقعی حفظ نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *