آموزش آرایشگری پیرایش مو

آموزش آرایشگری پیرایش مو

پیرایش موی سر از دستورالعمل خاصی پیروی می کند، به همین جهت آموزشگاه آرایشگری و پیرایشگری هنرمند در شعب ساری، آمل و تهران در اجرای دوره آموزشی ابتدا به آموزش، دانش پیرایش مو پرداخته و بعد از ارائه آموزش های تئوریک و کسب دانش نظری هنرآموزان در ادامه آموزش، به مهارتهای عملی پیرایش مو می پردازد، به همین جهت در سلسله برنامه آموزشی در این بخش جهت استفاده علاقمندان و دانش پژوهان لازم دانستیم ابتدا به ارائه دانش نظری پیرایش بپردازیم، امید است مفید به فایده قرار گیرد.

قوانین پیرایش مو

پیرایشگر بعد از تجزیه و تحلیل جزئیات فیزیکی مدل، و در نظر گرفتن خواسته مشتری و طراحی مدل مورد نظر، باید اقدام به پیرایش مو نماید، لذا در پیرایش مو ابتدا باید با ضوابط و قوانین پیرایش مو را بداند این قوانین عبارتند از:

شناخت منطقه

آشنایی با مناطق مختلف موی سر و دانستن ویژگی و خصوصیات هر یک از مناطق این امکان را برای پیرایشگر فراهم خواهد ساخت تا در هنگام پیرایش، ویژگی های مختلف سر را مد نظر قرار دهد.

تقسیم بندی موی سر

پیرایشگر بعد از مجسم نمودن مدل مو، بمنظور جلوگیری از درهم ریختگی موها و همچنین براساس نوع مدل، موها را تقسیم بندی نماید.

لاین بندی

 همچنین بمنظور سهولت در امر پیرایش و در نظر گرفتن نوع مدل پیرایشگر،هر یک از تقسیم بندی ها را به دسته های کوچکتر دسته بندی می نماید.

لاین ها (دسته بندی ها) با توجه به نوع مدل می تواند افقی، عمودی و مایل باشد.

لایه بندی

پیرایشگر در این مرحله، هر یک از دسته بندی ها را به دسته های کوچکتر تقسیم کرده (لایه های کوچک) این لایه ها را، دسته مو می خوانیم اندازه این دسته مو به طور معمول ۲ سانت در۵ سانت می باشد.

یعنی یک مکعب مستطیل بر روی سر درست می شود.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *