آموزش پیرایش مو در روش یکنواخت

آموزش پیرایش مو در روش یکنواخت

پیرایش مو در روش یکنواخت، همانگونه که در بخش قبل مراحل اولیه آموزش پیرایش مو را در سایت آکادمی هنرمند به اشتراک گذاشتیم، در ادامه آموزش پیرایش مو، آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند این بار بنا داریم آموزش پیرایش مو در روش یکنواخت را با شما آرایشگران عزیز به اشتراک بگذاریم.

مرحله اول

در طول مشاوره بسیار مهم است که شما نیازهای مشتری را درک کنید، همیشه وضعیت مو و پوست سر را در هنگام مشاوره با مشتری بررسی کنید.

مرحله دوم

پس از انجام مشاوره آرایشگر می توانید توصیه های مناسب را برای انجام خدمات تنها در صورت عدم وجود موارد منع مصرف ارائه دهد.

مرحله سوم

موها را براساس آناتومی مناطق سر تقسیم بندی نمائید که شامل جلو سر، بالای سر، تاج سر بغل های سر، پس سر و پشت سر می باشد همینطور در صورت نیاز از گیره مو برای نگه داشتن موها استفاده کنید.

مرحله چهارم

یک دسته مو نازک را در ناحیه وسط فرق سر در قسمت جلو سر جدا سازید و خط پایه (اندازه طولی مو) را به دلخواه برش دهید. یک خط از وسط فرق سر تا قسمت بالای سر مرز تاج سر ترسیم نماید و لایه های نازک مو را با زاویه ۹۰ درجه از منحنی سر جدا کرده و مطابق با راهنما تعیین شده برش دهید.

این کار را تا قسمت بالای سر ادامه دهید حالا باید به فرق سر برگردیم و مطابق مرحله قبل یک خط دیگر جدا کنیم البته در هنگام جدا کردن لایه های مو از لایه قبلی یک لایه خیلی نازک بعنوان راهنما بر می داریم این عمل را در دو طرف فرق وسط سر بخش بالای سر ادامه می دهیم تا قسمت بغل های سر و پشت سر براساس لایه قبلی لایه های مو را بازاویه ۹۰ درجه از منحنی سر بلند کرده و راهنما تعیین شده برش می زنیم بطوری که دو طرف سر حالت گرد ایجاد شود.

مرحله پنجم

هنگامی که لایه های مو با زاویه ۹۰ درجه برش زده شدند به طول محیط برگردید و موهای ناخواسته که در هنگام کات مو باقی مانده اند را بردارید تا از شکل سطح مو که بصورت یکدست، مرتب و تمیز درآمده اطمینان حاصل کنید برش لایه یکنواخت را تکمیل کنید و سپس با استفاده از محصولات حالت دهی مو فرم و سبک دلخواه مشتری، موها را فرم دهید و در نهایت بررسی کنید که مشتری از سبک جدید مدل مو خود راضی است .

در خاتمه این بخش باید برای بار دیگر یادآوری کنم که همه روش های کوتاه کردن موها روش ذهنی است.

…ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *