پیرایش مو

آموزشگاه آرایشگری مردانه

پیرایش مو

پیرایش مو براساس یک فرآیند یادگیری ساختار یافته ایجاد شده است.

از جمله شامل آماده سازی محیط و ابزار کار، مشاوره، تقسیم بندی و بکارگیری صحیح استفاده از ابزار کار از جمله قیچی ، شانه، ماشین و همچنین درک چگونگی دستیابی به تعادل در پیرایش مو، اینها همه عناصر ضروری در یادگیری پیرایش مو هستند.

یک مدل موی مناسب و حرفه ایی اساس آرایشگری خوب است، شما بعنوان یک آرایشگر خوب باید بتوانید با استفاده از تکنیک های مختلف کوتاهی، سبک هایی ایجاد کنید و باید بتوانید تکنیک های خود را متناسب با نوع مو و نیازهای خاص مشتریان خود ارائه نمائید.

پیرایش مو پایه ایی برای حالت دادن به مو است. از اینرو آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در این برنامه سعی دارد تا دانش پیرایش مو را برای علاقمندان به هنر آرایش گام به گام در سایت آکادمی هنرمند به اشتراک بگذارد.

مرحله اول

آماده سازی

قبل از انجام پیرایش مو مهم است که مشتری خود را به درستی آماده کنید تا اطمینان حاصل شود مشتری به طرز صحیح بر روی صندلی کار نشسته و پیش بند به درستی کل بدن از جمله دور گردن و کل شانه ها را پوشانده است، بنحوی که امکان ریختن مو به درون لباس و بدن مشتری وجود نداشته باشد.

همچنین از تمیز بودن موها قبل از پیرایش اطمینان حاصل کنید، اگر موها دارای اسپری مو، ژل و یا به محصول دیگری آغشته هستند.

قبل از پیرایش مو ابتدا با شامپو موها را بشورید. به دلایل بهداشتی و ایمنی و جلوگیری از شیوع عفونت ها وسایل و تجهیزات باید قبل از استفاده به طور صحیح ضدعفونی و گندزدائی و شستشو شده و خشک نمائید.

مرحله دوم

مشاوره

در طول مشاوره ضروری است که نیازهای مشتری را درک کنید و در طول مشاوره با مشتری و وضعیت پوست و موی سر را بررسی کنید، از جمله بافت مو، حجم مو، اندازه طولی مو و بیس چهره مشتری را از قبل در نظر داشته باشید.

پس از اتمام مشاوره آرایشگر می تواند توصیه های مناسب را جهت کیفیت مطلوب ارائه دهد.

نکته: خدمات را فقط در صورت عدم وجود موارد منع مصرف انجام دهید.

 مرحله سوم

 ابزار مورد نیاز

روپوش، پیش بند، شانه مخصوص کوتاهی، گیره نگه دارنده، قیچی، ماشین، دسته تیغ، براش تمیزکننده دورگردن…

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *