مدل مو مردانه مناسب با فرم چهره

مدل مو مردانه مناسب با فرم چهره

مدل موی مردانه اگر با فرم چهره مطابقت داشته باشد تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت چهره آقایان خواهد داشت.

به همین جهت قبل از پیرایش مو توصیه می شود در ابتدا فرم چهره مشتری را در نظر گرفته و با توجه به بیس چهره مدل مو مناسب را انتخاب نمائید.

آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در این مقاله به موضوع مدل مو مردانه مناسب با انواع فرم چهره می پردازد پس با ما همراه باشید.

انواع فرم چهره

بطور کلی چهره افراد به هفت دسته تقسیم می شود. شما با در نظر گرفتن فرم چهره مشتری می توانید مناسب ترین مدل مو را انتخاب نمائید.

چهره بیضی

در چهره بیضی طول چهره سه چهارم عرض آن است و در نزدیکی پیشانی، گونه و چانه زاویه وجود ندارد و از نظر زیباشناسی زیباترین چهره محسوب می شود و به همین دلیل هرگونه مدل مو چهره را جذاب نشان می دهد.

چهره گرد

در چهره گرد طول و عرض صورت با هم برابر است و صورت زاویه ندارد به همین جهت در این چهره باید مدل موهایی انتخاب کنید که اندازه بغل های سر نسبت به بالای سر کوتاه تر باشد، تا چهره را جذاب تر نشان دهد.

چهره مثلثی

در این چهره پیشانی باریک و چانه پهن است، در این چهره موهای جلوی سر باید بلند بوده و موها را به سمت بالا حالت دهید تا پیشانی بیشتر نمایان شود همچنین موهای کناره های بالای سر را به بغل های سر بیاورید تا بغل های باریک را بپوشاند.

در این فرم چهره غالبا موهای فرفری به صورت های مثلثی شکل جذابیتی خاص می بخشد.

چهره مربع

در این چهره اندازه های طول و عرض صورت با هم برابر است همچنین گوشه ها دارای زاویه می باشد در این چهره مدل موهای حجم دار انتخاب کنید و بغل های سر کوتاه تر باشد تا باعث افزایش زاویه در صورت نشود.

چهره مستطیل

در این صورت طول آن از عرض صورت بیشتر است و گوشه ها زاویه دار هستند مدل موهای کوتاه به این چهره حالت مردانه تری می دهد با این حال در کوتاهی بغل های سر با یک شیب متوسط نسبت به بالای سر کوتاه شود تا زاویه صورت را کمتر نشان دهد.

چهره لوزی

در این صورت طول صورت بیشتر از عرض آن است ولی عرض چانه و پیشانی کم است همچنین گونه ها دارای زاویه هستند.

در این چهره مدل موهایی که به سمت بالا حالت داده می شوند و عرض پیشانی نمایان تر می شود ایده ال تر هستند.

چهره قلبی

در این چهره پیشانی پهن و چانه باریک است مناسب ترین مدل مو، در این چهره مدل موهایی هستند که پیشانی را کوچکتر نشان دهند.

به همین جهت مدل موهایی انتخاب کنید که جلوی سر بلندتر بوده و موهای جلوی سر را به سمت داخل پیشانی کشیده و به سمت بالا حالت دهید تا پیشانی را پوشش دهد.

همچنین یادآوری می کنیم در کارگاه عملی آموزشگاه  آرایشگری مردانه هنرمند انواع مدل مو با در نظر گرفتن چهره مشتریان پیرایش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *