کوتاهی مدرن مو

کوتاهی مدرن مو

کوتاهی مدرن مو، اصطلاحی است که این روزها در بین آرایشگران مردانه رواج یافته است و همکاران زیادی در مورد این سبک از کوتاهی سوالات زیادی مطرح کرده اند، به همین جهت تصمیم گرفتم توضیحاتی در مورد کوتاهی مدرن مو، را در قالب مقاله ای در سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند بنویسم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعریف کوتاهی مدرن مو

کوتاهی مدرن مو براساس یک فرآیند ساختار یافته بر پایه کوتاهی کلاسیک با در نظر گرفتن فرم هندسی سر و صورت با استفاده از شانه و قیچی و درک چگونگی دستیابی به تعادل با ادغام سبک ویدال ساسون و بکارگیری تکنیک های مختلف با توجه به در نظر گرفتن نوع مو و سلیقه مشتری مدل های متنوع جدیدی خلق می نمایند.

ویدال ساسون بزرگترین و مشهورترین آرایشگر بریتانیایی است و در حال حاضر مهمترین مکتب هیرکات و کوتاهی زنانه در دنیاست و در معتبرترین مراکز آرایشی این سبک کوتاهی تدریس می شود.

از آنجایی که کوتاهی مو در سبک ویدال ساسون موها لایه به لایه کوتاه می شود بعضی از افراد این روش کوتاهی را لایرینگ می نامند که در اصل این روش کوتاهی سبک ویدال می باشد.

همانگونه که بیان کردم در کوتاهی مدرن بیس کوتاهی بر پایه کوتاهی کلاسیک می باشد و مو با توجه به آناتومی سر تقسیم بندی شده و لاین ها بر پایه ساختار مدل دسته بندی شده و لایه های مو با زاویه از منحنی سر جدا شده و کات می شود.

آموزش کوتاهی مدرن

فراگیری آموزش کوتاهی مدرن دارای پیش نیاز می باشد یعنی اینکه هنرجو ابتدا باید دوره پیرایش مردانه و کوتاهی مو با زاویه را بگذراند و در مرحله بعد قادر خواهد بود دوره کوتاهی مدرن را آموزش ببیند.

سرفصل های آموزش کوتاهی مدرن در آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند

این دوره آموزشی در آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند تحت عنوان آموزش ارتقاء سطح تعریف گردیده است دارای سرفصل های آموزشی با عناوین زیر می باشد

مشاوره

هنرجو در این دوره آموزشی باید توانایی درک نیاز مشتری در هنگام مشاوره را کسب کرده و همچنین توانایی شناخت نوع مو، بافت، حجم و فرم را داشته باشد و با تجزیه و تحلیل داده ها قادر باشد ساختار گرافیکی مدل مو را در زمان کوتاهی مو ترسیم نماید.

ترسیم اشکال هندسی مدل مو

همچنین هنرجو باید روش های تقسیم بندی مو را فراگرفته و با توجه به ساختار گرافیکی موی سر براساس خط های مرزی و فضای موها را تقسیم بندی و لاین بندی نماید.

زاویه کوتاهی در هیرکات مو

همچنین در این دوره هنرجو باید قادر به کات کردن موها با قیچی در زاویه های مختلف با تغییر حالت دست در نگه داری لایه های مو نسبت به منحنی سر را کسب نماید.

اجراء تکنیک درکوتاهی مدرن

هرچند کلیات اجراء تکنیک درکوتاهی مدرن براساس تکنیک های آموزش داده شده درکوتاهی زاویه می باشد، با این حال با توجه به خواسته مشتری ونوع مدل مو اجراء تکنیک دراکثرکوتاهی مدرن متضاد با کوتاهی کلاسیک می باشد به همین جهت اجراء تکنیک درکوتاهی مدرن مدل مورا جذاب تر می کند.

درخاتمه یاد آوری می شود که همه مدل موها در این روش ذهنی بوده واین مدل ها برای سازگاری آماده است زیرا روش های کوتاهی مختلفی برای دستیابی به کوتاهی مدرن وجود دارد. که در آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند آموزش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *