خارش ریش آقایان

خارش ریش آقایان

بسیاری از آقایان علاقه دارند موهای صورتشان را بلند نمایند به عبارتی ریش بگذارند این در حالیست که تعداد زیادی از آقایان هنگام بلند کردن موهای صورت دچار خارش پوست صورت می شوند در این راستا آموزشگاه آرایشگری هنرمند با تلاش تیم فنی در جهت کنترل این عارضه نکاتی را در این ارتباط ارائه می دهد.

خارش پوست صورت

موهای صورت بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند از جمله غذاهایی که بر روی ریش باقی می ماند و ترشح چربی کیسه سبوم، سلول های مرده پوست، گرد و خاک معلق در هوا و دیگر آلودگی ها می تواند، منجر به کثیف و آلوده شدن سطح پوست صورت شده در نتیجه منجر به خارش پوست گردد، برای رهائی از این امر باید همه روزه بطور مرتب، کامل و صحیح با مواد شوینده و آب صورت شسته شود.

استفاده از نرم کننده

آقایانی که در گذشته بطور مرتب موهای صورت خود را با تیغ اصلاح می کردند در نتیجه اصلاح با تیغ ساقه موها زمانی که از پوست خارج می شود.

نوک ساقه مجددا به سمت پوست بر می گردد و باعث آسیب دیدگی سطح پوست شده و در نتیجه این آسیب دیدگی منجر به خارش پوست صورت و یا حتی زخم می گردد.

برای کنترل این وضعیت توصیه می شود از لوسیون نرم کننده استفاده نمائید.

طرز استفاده از لوسیون نرم کننده

ابتدا صورت را با مواد شوینده (شامپو مناسب) بشورید، بعد از شستشو و آبکشی صورت را با حوله خشک کنید، مقداری از مواد نرم کننده بردارید و موهایتان را به مواد نرم کننده آغشته نموده و 5 دقیقه مکث نموده و با آب رو به سرد شستشو دهید و در ادامه صورت را خشک کرده و از کرم مرطوب کننده به مقدار کم استفاده نمائید.

شانه کشیدن

موهای صورتتان را بطور مرتب شانه کنید این کار ضمن حفظ ظاهر و مرتب شدن موهای صورت، آلودگی های احتمالی موجود در لایه های موهای صورت را از بین می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *