درمان موهای خشک و شکننده

درمان موهای خشک و شکننده

موهای خشک، مشکل بسیاری از افراد است.

وقتی موها خشک می شوند، حالت و فرم خود را از دست میدهند و اگر این وضعیت ادامه یابد موها شکننده شده و اگر مورد رسیدگی و درمان واقع نگردد، میتواند آسیب های جدی به موها وارد نماید.

به همین جهت آموزشگاه آرایشگری هنرمند در راستای ارتقا سطح دانش پژوهان و هنرجویان گرامی توجه نموده و با ارائه محتوا آموزشی در کارگاههای مجازی و حضوری از جمله شعب آموزشگاه در آمل، ساری و تهران دوره های آموزشی ویژه ای برگزار می نماید.

لذا در این پست جهت آشنایی دیگر علاقمندان روش های ساده جهت درمان موهای خشک را بیان نموده ایم، اگر شما هم دارای موهای خشک و شکننده هستید این مقاله می تواند برای شما مفید باشد.

عوامل خشک و شکننده شدن موها

قرار گرفتن در مقابل آفتاب بدون حفاظ و استفاده بیش از حد وسایل گرمائی مثل اطو و سشوار، شستشوی بیش از حد موها با مواد شوینده، استفاده از مواد شیمیایی از قبیل رنگ و دکلره کردن موها، بستن موها، شانه کشیدن بیش ازحد، استرس، بیماری و برنامه غذایی نادرست از عواملی هستند که می تواند موجب خشک و شکننده شدن موها شوند.

راههای درمان موهای خشک

۱- اگرموهایتان خیلی خشک است، اولین توصیه ما این است که نوک موهایتان را کمی کوتاه نمائید حتی اگرموهایتان خیلی بلند نباشد، با کوتاه کردن نوک موها از شاخ شدن موها و مو خوره جلوگیری خواهید کرد.

۲-شستشوی موها

تعداد دفعات شستشوی موهایتان را کمتر نمائید، شستشو بیش از حد مو سبوم روی پوست و مو را از بین می برد.

۳- سشوار کشیدن موها را محدود نمائید.

حرارت بیش از حد می تواند به موهایتان آسیب بزند، از این جهت برای خشک کردن موها بهتر است با استفاده از حوله موهایتان را خشک کنید و در شرایطی قصد کشیدن سشوار به موهایتان را دارید فاصله سشوار با ساقه مو را رعایت نمائید.

۴-استفاده از آب سرد

در زمان استحمام موها بهتر است در هنگام آبکشی تا آنجا که می توانید از آب رو به سرد استفاده کنید، آب سرد کمک می کند تا کوتیکول های آسیب دیده را به حالت قبل برگرداند.

۵- استفاده از شاین کننده ها

روغن های طبیعی برای موها می تواند خشکی و شکنندگی موها را از بین برده و موها را براق و درخشان نمایان نماید.

برخی از روغن های طبیعی روغن بادام تلخ، روغن نارگیل، روغن نعناع و غیره چند قطره روغن را می توانید قبل و بعد از شستشو به موهایتان بزنید.

۶- استفاده از وسایل حفاطتی

اگر دارای موهای خشک هستید در برابر اشعه خورشید حتما موهایتان را با کلاه بپوشانید.

۷- داشتن برنامه غذای مناسب

به رژیم غذای خود امگا ۳ و آنتی اکسیدان اضافه نمائید.

ماهی سالمون، صدف، ماهی تن، ساردین

منابع غنی دریایی به دلیل پروتئین دریایی و همچنین استفاده از غذاهایی که سرشار از اکسیدان بوده به شما در برابرخشک شدن مو کمک می کند از جمله:

گردو، لوبیا، بلوبری، گوجه فرنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *