آموزش خرد کردن مو

آموزش خرد کردن مو

خرد کردن مو به مهارت و دانش آرایشگر در کوتاهی مو بستگی دارد.

لذا در این مقاله آموشگاه آرایشگری مردانه هنرمند دانش تکنیک های خرد کردن مو را براساس طرح درس کارگاه آموزشی آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند، را در اختیار علاقمندان به هنر آرایشگری به اشتراک می گذارد امید که مفید به فایده قرارگیرد.

تعریف خرد کردن مو

خرد کردن مو به معنای کم حجم، سبک، نازک و حجم دهی موها هست که در قسمت های مختلف ساقه مو با توجه به در نظر گرفتن نوع مدل مو بر روی موی سر مشتریان اجراء  می شود که اصطلاحا به این تکنیک پیتاژ مو گفته می شود.

معنای پیتاژ در لغت به معنای اوریب و مورب هست. در این روش ساقه موها به صورت اوریب کات می شوند به نحوی که اثر برش بر روی سطح موباقی نمی ماند و همینطور می توان گفت موها به شکل لایه لایه بر روی هم قرار می گیرند.

در نتیجه حالتی طبیعی بر روی موها ایجاد می شود. به همین جهت پیرایشگر قبل از خرد کردن موها می بایست با روش های مختلف خرد کردن مو آشنا بوده و مهارتهای بکارگیری تکنیک خرد کردن مو را فرا گیرد.

ابزار خرد کردن مو

تکنیک خرد کردن مو را می توان با قیچی اسکراب، تیغ، قیچی سلمانی و حتی با ماشین اصلاح می توان انجام داد، با این حال انتخاب هریک از این ابزارها بستگی به اندازه طولی مو، تراکم مو، نوع مدل، مهارت و تجربه آرایشگر بستگی دارد. که در ادامه به چند روش  مختلف خرد کردن موها می پردایم.

پوش دهی مو

در این تکنیک برای پرحجم نشان دادن بخشی از مناطق سر که موها کم پشت هستند بکار می رود هرچند اجراء این تکنیک را می توان با قیچی صاف سلمانی انجام داد ولی به مهارت و تجربه کاری بالای آرایشگر نیاز دارد به همین دلیل بهتر است از قیچی اسکراب و یا همان قیچی پیتاژ استفاده شود.

قطر گیری مو

بخش هایی از موهای سر دارای تراکم می باشند ولی اندازه طولی موها نسبت به بخش های دیگر سر برابر باشد از تکنیک قطر گیری استفاده می شود مناسب ترین ابزار در این تکنیک استفاده از تیغ می باشد.

تکنیک تکمیلی

بطور معمول این تکنیک بر روی موهایی که قطر آنها کلفت می باشد بنحوی که خط قیچی بعد از کات بر روی سطح مو نمایان می شود با قیچی پیتاژ بر روی سطح مو اجراء می شود.

دندانه دار کردن سطح مو

در این تکنیک با توجه به در نظر گرفتن اندازه طولی مو و فرم سر و مهارت آرایشگر می توان با قیچی صاف سلمانی، تیغ، ماشین و قیچی پیتاژ استفاده کرد.

لایه لایه کردن سطح مو

در این تکنیک هم ابتدا باید اندازه طولی مو و نوع لایه بندی را در نظر گرفت و متناسب با موارد گفته شده ابزار مناسب لایه لایه کردن مو را انتخاب کرد البته در کنار موارد بیان شده مهارت آرایشگردر بکارگیری ابزار کار را هم باید در نظر داشت.

ادامه مطالب بزودی در پست های بعدی تقدیم حضور علاقمندان می گردد با این حال فراگیری تکنیک های خرد کردن مو در قدم اول آشنایی با دانش آن می باشد، ولی در عین حال نیازمند فراگیری مهارت عملی هم هست.

به همین جهت هنرجویان آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در کارگاه آموزشی ضمن فراگیری دانش پیرایش مو تمام مراحل آموزشی را بصورت عملی و زنده بر روی موی سر مشتریان اجراء می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *