همه چیز در مورد کراتین مو

همه چیز در مورد کراتین مو

کراتین یک ماده پروتئینی است که در پوست، ناخن و مو بطور طبیعی وجود دارد، اما به دلایل مختلف از جمله رنگ، دکلره و دیگر مواد شیمیایی ممکن است دچارآسیب شده بنحوی که موها خشک و بعد فرم، دمج و خرد شوند در این حال اگر موها تحت درمان جدی قرار نگیرد از بین می روند.

یکی از راههای درمان موهای آسیب دیده کراتین تراپی است.

کراتین تراپی یکی از عناوین آموزشی کاربر مواد شیمیایی در حرفه پیرایش مردانه محسوب شده که هم اکنون در دوره آموزشی آموزشگاه آرایشگری هنرمند در شهرهای تهران، آمل و ساری بصورت حضوری برگزارمی شود و دوره آنلاین ما هم بدون محدودیت زمانی از هر کجای ایران می توانید به سامانه آنلاین ما دسترسی داشته باشید.

با این حال  برای آشنایی بیشتر شما در رابطه با این عنوان آموزشی در این پست توضیحاتی خدمتتان ارائه  نمودیم امید که مورد توجه شما قرار گیرد.

منابع کراتین

1-کراتین حیوانی

 کراتین می تواند در سخت پوستان همچنین پشم گوسفند و پر پرندگان موجود باشد استخراج کراتین حیوانی از منابع حیوانی تقریبا مقرون به صرفه نمی باشد.

2-کراتین گیاهی

صمغ بعضی از درختان منابع کراتین می باشد از جمله معروفترین آنها درختی در کشور برزیل وجود دارد که از صمغ آن کراتین استخراج می کنند.

3- کراتین شیمیایی

از ترکیبات شیمیایی و صنعتی تولید می شود.

چه نوع کراتینی برای موها مناسب است.

 بطورکلی می توان گفت ماده نگهدارنده موجود در کراتین به نام فرمالین (Formalin) می باشد با توجه به اینکه مصرف مجاز این ماده نگهدارنده از نظر استاندارد در حد 2 درصد می باشد محصولاتی که میزان فرمالین آنها بیش از2 درصد باشد به طور طبیعی نباید مورد استفاده قرار گیرند.

عملکرد کراتین ترابی

زمانی که موها خشک، شکننده و آسیب دیده شده اند با مصرف کراتین بر روی تارهای مو بواسطه وجود ماده پروتئینی در محصول همانند یک لایه لعاب مانند روی ساقه مو را پوشش داده و در نتیجه ساختار مو را از داخل تغییر داده و روی مولکول های مو را از بیرون قفل می شود.

در نتیجه مایع کورتکس داخل مو ثابت می ماند.

مدت پایدار کراتین بر روی مو چه مدت می باشد؟

اگر کلیه نکات ایمنی بعد از کراتین بطور کامل رعایت شود بین 3 الی 6 ماه برحسب نوع محصول و روش استفاده صحیح می تواند متغیر باشد.

ضمناً از آنجاییکه برای تثبت کراتین از اتو مو استفاده می شود در نتیجه رطوبت داخل ساقه مو خشک شده و منجر به صاف شدن موها می شود.

وسایل مورد نیاز برای کراتین تراپی

1-کاسه غیر فلزی و فرچه

2-دستکش پلاستیکی

3-ماسک فیلتردار

4-اتوی حرفه ای

5-سشوار

6-برس مناسب

7-شانه مخصوص کراتین

8-پیشبند

9-کیت کراتین شامل

(شامپو قبل، مواد کراتین و کاندیشنر و یا ماسک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *