جوش صورت بعد از اصلاح

جوش صورت بعد از اصلاح

جوش صورت پس از اصلاح یکی از معضلات رایج بروز جوش است. که پس از اصلاح بر روی پوست صورت ظاهر می شود، که به آن جوش پس از اصلاح گفته می شود.

عوامل زیادی در بروز این جوش ها نقش دارند از جمله بعد از اصلاح منافذ پوست باز شده در این حالت آلودگی ها و میکروب ها در قسمت منافذ پوست تجمع کرده و منجر به ایجاد تورم و جوش می شود.

همچنین بعد از اصلاح زمانی که موها بجای اینکه به سمت خارج از پوست رشد نمایند در زیر پوست رشد کرده و دوباره به داخل پوست بر می گردند به همین جهت موجب تحریک پوست و بروز جوش و حتی ایجاد زخم می گردد.

در این مقاله آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند قصد دارد تا با ارائه راهکارهای ساده و عملی و انجام برخی اقدامات روند التیام جوش پس از اصلاح را تسریع کرد پس تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

جلوگیری از بروز جوش صورت پس از اصلاح

همیشه متخصصان تاکید دارند پیشگیری بهتر از درمان است برای جلوگیری  از بروز جوش پس از اصلاح صورت ابتدا صورت خود را با آب گرم بخوبی شستشو داده و در مرحله مرطوب کردن پوست با استفاده از خمیر ریش مناسب که حاوی مواد نرم کننده، ضد عفونی کننده و در حین حال ضد حساسیت بوده و به خوبی کف دهد را بر روی صورت ماساژ دهید.

در هنگام کشیدن تیغ بر روی سطح پوست قسمت بالای پوست را بخوبی بکشید تا آن قسمت از پوست که تیغ بر روی آن حرکت می کند بخوبی صاف شود.

تیغ را به آرامی در دست گرفته و به هیج وجه بر روی پوست فشار نیاورید.

تیغ را به خواب رویش مو بکشید به هیج وجه برعکس خواب تیغ نکشید.

بعد از اصلاح، صورت را با آب سرد شسته و با جوله به آرامی صورت را خشک کنید بنحوی که در زمان خشک کردن صورت هیج گونه فشاری بر روی صورت نیاورید. بعد از اتمام کار از یک افترشیو مناسب ضد حساسیت استفاده نمائید.

درمان جوش صورت

در صورت بروز جوش، اصلاح صورت را تا بهبودی کامل متوقف نمائید.

صورت را روزانه ۲ الی ۳ بار به آرامی بشورید

از فشاردادن جوش خود داری کنید

از محصولات بهداشتی و مراقبتی کرم، ژل و لوسیون های بدون نسخه استفاده نمائید.

یکی از روش های درمان های خانگی برای بهبود عارضه پوستی استفاده از جوش شیرین است، جوش شیرین باعث تسکین پوست، خارش و قرمزی پوست می شود.

 استفاده از کمپرس یخ بر روی جوش ها منجر به بهبود سریع جوش ها می شود.

اگر در درمان جوش ها پوست مستعد خشکی و التهاب شد مصرف ژل آلوئه ورا و یا مرطوب کننده هایی که حاوی ژل آن باشد بسیار مفید می باشد.

همچنین توصیه می شود جهت درمان پزشکی حتما به پزشک متخصص مراجعه نمائید.

در خاتمه یاد آوری می شود همه نکات مراقبتی در دوره آموزش اصلاح صورت با تیغ، ماشین و… در زیر عنوان سرفصل آموزشی آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند لحاظ گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *