چگونه می توانیم درحوزه آرایشگری بهترین آرایشگر باشیم

چگونه می توانیم درحوزه آرایشگری بهترین آرایشگر باشیم

همه کسانی که در حیطه آرایش و آرایشگری فعالیت دارند دوست دارند در این حوزه شغلی بهترین باشند و نامشان با آرایشگری پیوند بخورد اما چگونه می توان در این حوزه بهترین بود مصادیق ها و شاخص های آن  چیست؟

اگر شما هم تازه وارد شغل آرایشگری شده اید و یا قصد دارید وارد این حرفه هیجان انگیز شوید پیشنهاد می کنم تا آخر این مقاله که در واحد آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند تهیه و تنظیم گردیده است همراه باشید.

هدف گذاری

قبل از شروع کار باید اهداف تان را مشخص کنید به همین جهت هدف نهائی خود را بطور واضح و روشن بنویسید و برای رسیدن به هدف نهائی بر روی اهداف فرعی و کوچک تر متمرکز شوید، اهداف کوتاه مدت می تواند در مرحله اولیه شروع کار در موفقیت فرد تاثیر بسزایی داشته باشد.

برنامه ریزی

برای رسیدن به هر یک از هدف های کوچک تعیین شده برنامه ریزی کنید، برنامه ریزی شغلی شما را در رسیدن به اهداف شغلی و موفقیت های بیشتر سوق می دهد و بعنوان یک نیروی محرکه شما را در مسیری درست هدایت می کند و از اتلاف وقت می کاهد.

تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای

اگر هدف بزرگ شما تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای است، برای رسیدن به این هدف بزرگ باید هدف های کوچک تری برای خود تعریف کرده و رسیدن به هر یک از این هدف ها برنامه ریزی کنید.

برای آرایشگر حرفه ای شدن از کجا شروع کنیم؟

در اولین قدم باید دانش علمی و مهارتهای فنی، حرفه آرایشگری را فرا بگیرد پیشنهاد ما به شما این است که از همان ابتدا مهارتهای حرفه ای را در یکی از آموزشگاههای مجاز بگذرانند.

در مورد انتخاب آموزشگاه مناسب می توانند به مقاله تحت عنوان نکات کلیدی انتخاب آموزشگاه آرایشگری مردانه که در سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند بارگذاری گردیده است مراجعه نمایند.

تمرین کنید

اگر می خواهید به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید باید ضمن فراگیری دانش نظری آرایشگری باید در مهارتهای فنی تسلط لازم را کسب نمائید باید همیشه در حال تمرین کردن باشید تمرین کنید تمرین، تمرین، تمرین و باز هم تمرین کنید تا توجه مشتریان را به خود جلب نمائید.

فراگیری فرصت های شغلی در حرفه آرایشگری

شما بعنوان یک آرایشگر حرفه ای باید تمام حرفه های شغل آرایشگری از جمله، گریم، رنگ کردن مو، پروتز مو، احیاء و مراقبت از مو و همه فرصتهای شغلی که در این حرفه مطرح است را بخوبی فرا گرفته و توانایی ارائه خدمات به مشتریان خود را داشته باشید.

هر لحظه به دنبال یادگیری باشید

علم هر روز در حال پیشرفت و بروز شدن است و شغل آرایشگری از این قاعده مستثنا نیست و مهم تر اینکه با تغییر ذائقه مردم، سبک های آرایشی هم تغییر می کند اگر می خواهید بروز باشید و از رقیبان خود عقب نیفتید هر لحظه باید بدنبال آموزش باشید.

خلاقیت و ذوق هنری

هرچند علم آرایشگری علم پیچیده و گسترده ای نیست و این دلیل خوبی است تا با خیال راحت مهارتهای فنی و علمی را در مدت کوتاهی بیاموزید اما تا آنجا که فکر کنید شغلی ظریف و هنری است و با بهره گیری از قدرت ذهن می توانید خلاقانه ترین مدل های آرایشی را اجراء نمائید و بقیه از روی مدل شما الهام بگیرند و این نشان می دهد که به یک آرایشگر تاثیرگذار وهنرمند تبدیل شده اید.

نکات بهداشتی و ایمنی

بهداشت لازمه اصلی در حرفه آرایشگری محسوب می شود و شما بعنوان یک آرایشگر حرفه ای ملزم به رعایت نکات بهداشتی از جمله بهداشت فردی، عمومی، ضدعفونی ابزار، گند زدائی محیط، رعایت نکات ایمنی در بکارگیری مواد شیمیایی و…هستید و باید خود و همکاران خود را متعهد به آن بدانید.

استفاده از تجهیزات مناسب و ابزار حرفه ای

آرایشگران حرفه ای از ابزارهای حرفه ای و تخصصی در کار استفاده می کنند و اگر شما بدنبال حرفه ای شدن هستید چاره ای ندارید مانند حرفه ای ها از ابزارهای حرفه ای در کار استفاده نمائید.

ظاهری آراسته داشته باشید

داشتن ظاهر آراسته در موفق شدن آرایشگر نقش بسزائی داشته و دارد به همین جهت مرتب بودن موهای سر و صورت، کوتاه بودن ناخن ها، تمیز بودن دستها و پشت دستها، سالم بودن دندانها، استحمام روزانه، تمیز و مرتب بودن البسه همه اینها مظهر شغل آرایشگری محسوب می شود.

اخلاق حرفه ای

صرف نظر از موقعیت اجتماعی و شغلی مراجعان که به محل کسب شما مراجعه می کنند احترام بگذارید و در بدو ورود به آنها سلام کنید در برخورد با افراد انصاف، صداقت و درستی را سرلوحه کارهایتان قرار دهید به هیچ وجه در غیاب مشتری غیبت نکنید و چنانچه مشتری نسبت به کارتان اعتراض کرد با متانت نسبت به خواست مشتری انجام وظیفه نمائید.

در خاتمه با یادآوری این نکته اگر می خواهید همانند یک آرایشگر حرفه ای بدرخشید باید همانند یک رهبر نسبت به پرسنل و زیر دستانتان عمل کنید و در برخورد با آنها مهربان بوده و در مشکلات به آنها کمک کنید تا آنان به شما وفادار باقی بمانند و به شما افتخار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *