آموزش تراپی و احیاء موهای آسیب دیده بمنظور ارائه خدمات آرایشگاهی

آموزش تراپی و احیاء موهای آسیب دیده بمنظور ارائه خدمات آرایشگاهی

داشتن موهای درخشان، جذاب و لطیف نه تنها زیبایی چهره را دو برابر می کند بلکه در ایجاد اعتماد به نفس در افراد نقشی اساسی به همراه دارد، از این رو میتوان گفت، حفظ درخشندگی، طراوت و ابریشمی بودن موها بستگی به سبک زندگی و همچنین مراقبت از موها دارد.

اینها همه در حالی است که افراد با قرار گرفتن در معرض نور خورشید بمدت طولانی، مصرف دارو، بیماری، آلودگی های محیطی، مصرف مواد شیمیایی و.. می توانند، آسیب های جدی و مهمی به موها زده بطوری که منجر به از دست دادن موهایشان شوند برای از میان برداشتن این مشکلات علاوه بر تغذیه مناسب باید در جهت درمان و ترمیم آسیب دیدگی موها اقداماتی انجام داد، از جمله تراپی و احیا مو بهترین راهکار بمنظور جلوگیری از این آسیب هاست که در حال حاضر در سالن های آرایش و آرایشگاهها انجام می شود.

به همین جهت در این مقاله که در واحد تولید محتوا آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند تهیه گردیده است را تحت عنوان ماسک تراپی تقدیم حضورتان می کنیم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بطور کلی در ترمیم و احیاء موهای آسیب دیده در قدم اول باید علت آسیب دیدگی مو را تشخیص داد به همین جهت ما در اولین قدم به عوامل آسیب دیدگی موها می پردازیم.

عوامل آسیب دیدگی مو

برس کشیدن بیش از حد به موها

هرچند برس زدن به موها منجر به پخش کردن چربی پوست در تمام نواحی سر شده و گرد و خاک و دیگر آلاینده های موجود در بین تارهای مو را جمع آوری و ظاهری آراسته و مرتب به موها می دهد، اما با همه اینها اگر برس و یا شانه زدن به موها از حد معمول فراتر رود می تواند سبب آسیب دیدگی و درهم پیجیده شدن موها شود

بستن مدام موها

بسیاری از افراد به موهای بلند علاقه دارند و به همین جهت موهای خود را بلند نگه می دارند ولی همین افراد در طول روز موهای خود را بسیار محکم می بندند که همین کار نه تنها منجر به آسیب دیدگی ساقه مو می شود بلکه ریزش و در نتیجه طاسی موها را در پی خواهد داشت.

استفاده بیش از حد و نادرست از وسایل حرارتی برای حالت دهی مو

استفاده از سشوار برای خشک کردن و همچنین حالت دهی و فرم دادن موها بسیار کاربرد دارد اما نباید فراموش کرد استفاده نامناسب وغلط از سشوار می تواند منجر به آسیب دیدگی موها شود به همین جهت قبل از بکارگیری سشوار در وهله اول باید با نحوه استفاده صحیح آن آشنا شد.

نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید بمدت طولانی باعث ایجاد رادیکال های آزاد در ساقه مو شده و پروتئین مو را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب آسیب دیدگی موها می شود.

استفاده از مواد شیمیایی

فر، صاف، رنگ و دکلره کردن موها اگر با رعایت همه نکات و دستورات ایمنی مورد استفاده قرار نگیرد می تواند منجر به آسیب دیدگی ساقه مو شود به همین جهت  بعد از استفاده از مواد شیمیایی بر روی مو توصیه می شود نکات مراقبتی باید اجراء گردد.

شما تا اینجا خوانده اید و اکنون با انواع  آسیب دیدگی وعلل آن آشنا شده اید در ادامه این مبحث باید به میزان آسیب دیدگی موهم توجه داشته باشید.

تعیین میزان آسیب دیدگی مو

بطور کلی موهای کدر و مات که بر روی هم گره خورده و یا بصورت شاخ شاخ شده اند در مراحل اولیه آسیب دیدگی قرار دارند شما با یک آزمایش بسیار ساده میزان تخلخل موها را می توانید تشخیص دهید.

آزمایش تخلخل مو

یک تار مو را از سطح سر بلند کرده و با کمک انگشت میانی و شصت  دست دیگر یک تار مو را گرفته و از قسمت ریشه به سمت بالا بکشید اگر در طول مو گره احساس کردید نشان می دهد کوتیکول موها باز هستند از این تکنیک در نواحی مختلف سر تست کنید.

کشسان بودن موها

یک تار مو در وضعیت سالم  فشاری معادل ۱۵۰ گرم را می تواند تحمل نماید یک تار مو را بین دستان خود گرفته و بکشید در این حالت مقاومت مو را تشخیص خواهید داد.

موهای دمج شده

موهای دمج شده و کاملا قابل روئیت بوده و شما با مشاهده موهای دمج شده براحتی می توانید پی به آسیب دیدگی موها ببرید.

درمان موهای آسیب دیده با کمک ماسک تراپی

اکنون که با انواع آسیب دیدگی موها آشنا شده ایم در درمان موهای آسیب دیده با ماسک می توان به آسیب دیدگی هایی از جمله قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی ها و استفاده از سشوار پرداخت البته میزان درصد آسیب دیدگی ها هم مهم است ماسک تراپی مناسب موهای آسیب دیده ای است که در اثر آسیب دیدگی موها کدر و مات شده وهمچنین موها گره خورده و یا شاخ شاخ شده باشند می توان از تکنیک ماسک تراپی استفاده کرد. البته من در این حالت فرمول ترکیب ماسک مو، شاین کننده همراه با بکارگیری روش تخصصی را پیشنهاد می کنم.

مراحل ماسک تراپی تخصصی

شستن موها با یک شوینده قوی (بهتراست از شامپو قبل کراتین استفاده شود) بعد از کف زدن ۵ دقیقه مکث و بعد آبکشی شود .

گرفتن آب اضافی مو با حوله بعد از آب کشی موها

آماده سازی ترکیب ماسک تراپی در ظرف غیرفلزی

ماسک پروتئین ۵۰ میل + ماسک موهای خشک ۱۰میل + نرم کننده کراتین ۴۰ میل

مواد آماده شده را از پشت سر به ساقه موها می زنیم بغل های سر بالای سر موهای بلند را حلزونی می بندیم.

بر روی موها کاور می کنیم. ۳۰ الی ۴۰ دقیقه مکث کرده  تا مواد بر روی کوتیکول ها بشیند.

بعد از مکث موها را با کمک باد سشوار خشک کرده و با برس و سشوار براشینگ می کنیم.

بعد از براشینگ موها را اطو کشی می کنیم در اطو کشی اول اینکه جنس صفحه اطو حتما از تیتانیوم باشه دوم اینکه دمای اطو از۱۵۰ درجه سانتی گراد بالا تر نباشه سوم هر لایه از مو بیش از دوبار اطو کشی نکنیم.

در مرحله آخر موها را با آب رو به سرد بشوییم ( هرچه دمای آب خنک تر باشه کیفیت کاربالاتر میره )

بعد از شستشو موها را با یک شاین کننده شاین می کنیم.

طول درمان

هفته ای یکبار بمدت یکماه استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *