آموزش گریم داماد

آموزش گریم داماد

در فراگیری دانش گریم و کسب مهارتهای لازم در وهله اول نیازمند شناخت محصولات  از جمله انواع فن، پالت، پرایمر و کانسیلرها می باشید، به همین جهت در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

لیکوئید

لیکوئیدها با پوشش دهی مناسب تمام نواقص و یا حلقه های سیاه روی صورت را می پوشاند و موجب سطحی صاف، یکنواخت و طبیعی بر روی پوست می شوند، به همین جهت از لیکوئید بمنظور زیر سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

پودر

پودرها در گریم برای بستن منافذ پوست و جهت تثبیت و افزودن زمان ماندگاری مواد گریم بر روی پوست صورت استفاده می کنیم، پودرها همچنین موجب کاهش براقیت و درخشان دیده شدن چهره می شوند.

پودرها را معمولاً بعد از پاکسازی پوست و قبل از گریم، بعد از مصرف زیرسازها، فن، سایه و روشن ها و همچنین در پایان کار بر روی چهره می افزائیم، به همین جهت بر اثرعرق کردن پوست، گریم شکل و فرم خود را از دست نداده و از روی چهره پاک نمی شود.

پودرها در رنگهای سفید، نچرال و بژ در بازار عرضه می گردد.

پودرها

فن

به معنای رنگ زمینه چهره است، و از قدرت پوششی قوی برخوردار بوده و برای گرفتن هاله های رنگی پوست بر روی چهره مورد استفاده قرار می گیرد.

فن ها در رنگها و دسته های مختلفی دسته بندی شده اند، که در انتخاب آنها باید نوع پوست و هماهنگی و تناسب آنها با رنگ و میزان تیرگی و روشنی پوست توجه نمائیم.

بطور کلی فن ها را از نظر جنسیت مواد به دو دسته تقسیم بندی می کنند.

 فن خشک شامل :

پن کیک

پودرهای فشرده رنگی هستند که بمنظور پوشش کوتاه مدت، سبک و سطحی بر روی چهره مورد استفاده قرار می گیرند.

پن کیک ها را با کمک اسفنج بر روی پوست می زنند.

فن ها

فن سنگی

فون سبک است، که از رنگ دانه های نرم و لطیف تشکیل شده است، به همین دلیل مناسب پوستهای نیمه چرب و چرب بوده و در مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب، معتدل و شرجی مورد استفاده قرار می گیرد.

فن آرایشگری مردانه

فن چرب

مقدار روغن در فن های چرب بیشتر است، ولی در عین حال انواع مختلف آن تفاوتهایی با هم دارند، فن های چرب در ظروف مختلف به بازارعرضه می گردند، از جمله به صورت رول،پالت و تیوب

پن استیک

از مجموعه فن های چرب هستند که در ظروف رولی شکل عرضه می گردند.

فن چرب

درماکالر

در ساخت فن درما از مقدارچربی کمتری استفاده گردیده ولی در عوض از رنگدانه هایی با با فت نرم ولی قوی و مقاوم تشکیل شده است، به همین جهت از پوشش قوی تری برخوردار می باشد.

دراماکالر

سوپراکالر

فن چرب است، و از رنگ های فانتزی تشکیل شده است مناسب سایه کاری (سایه و روشن) در گریم مورد استفاده قرار می گیرد.

سوپراکالرما

فن دیشن

از سری فن های چرب است و از کارائی بالائی در پوشش صورت برخوردار است مشروط بر اینکه در بکارگیری و استفاده از این فن نیازمند زیرسازی مناسب پوست است.

کیک میکاپ

رنگدانه های مقاوم دارد و از چربی کمتری تشکیل شده است.

اسفنج

پدها ابزاری مفید و ایده ال برای زدن فن و سایه و روشن ها بر روی پوست هستند، البته پدها انواع مختلفی دارند که برای کاربری های متفاوتی طراحی و ساخته شده اند، انواع مختلف پدها عبارتند از:

چسب لاتکس

چسب لاتکس

برای کار لیفتینگ استفاده می شود، در ضمن لاتکس بعد از خشک شدن بر روی پوست بی رنگ می شود.

آموزشگاه هنرمند برگزار کننده دوره تخصصی گریم در شعب آموزشگاه ساری، آمل و تهران و همچنین با برگزاری آموزش مجازی در خدمت علاقمندان به هنر گریم با حضور میکاپ آرتیست های حرفه ای در سراسر ایران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *