شغل اولی ها آنهاییکه وارد حیطه کسب و کار آرایشگری شده اند

شغل اولی ها آنهاییکه وارد حیطه کسب و کار آرایشگری شده اند

همه کسانی که وارد شغل آرایشگری می شوند و نخسین روزهای کسب و کار خود را تجربه می کنند، یک دغدغه چالش برانگیز، همراه با استرس در آنان وجود دارد و فکر می کنند که مجموعه خواسته ها و انتظارات در حیطه مسئولیت وظایف شغلی که بر دوش دارند بیش از توانایی آنهاست و از عهده آن بر نخواهند امد.

هرچند این مسئله وجود خارجی ندارد و یک طرز فکر است ولی یک امر عادی و طبیعی محسوب می شود و یک روزی همه آرایشگران مطرح جهان که امروزه ما به وجود آنان افتخار می کنیم کار را از همین نقطه آغاز کرده اند.

به همین جهت ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر این روزها و سالهای نخست کاری را می خواهید بدرستی مدیریت کنید و تجربه های گرانسگ بدست آورید و مسیر آینده شغلی، اجتماعی، اقتصادی و حرفه ای تان را متحول گردانید و در این مسیر رو به رشد قدم بردارید، به شما تبریک می گوئیم.

پس تا آخراین مقاله که در واحد تولید محتوای آموزشی آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند تهیه و تنظیم گردیده است با ما همراه باشید.

چه چیزهای را باید در وهله ورود به آرایشگاه بدانیم؟

هرچند قبل از شروع به کار آرایشگری در ابتدا باید مهارت های فنی حرفه آرایشگری را فرا بگیرید و همچنین باید دارای مدرک معتبر از سازمان آموزش فنی و حرفه ای باشید این اولین گام ورود به شغل آرایشگری محسوب می شود.

ولی قرار نیست صرف داشتن مدرک فنی شما یک حرکت عظیم و خارق العاده ای در سالن آرایشگاه ایجاد کنید شما با داشتن این مدرک تازه مجوز ورود به این حرفه را گرفته اید.

اکنون باید گام به گام جلو بروید و دیگر مهارتهای اجتماعی در حیطه کسب و کار را بصورت عملی فرا بگیرید، یعنی آداب شاغل بودن، آداب حضور در محل کار، آداب برخورد با مشتریان، آداب برخورد با همکار، آداب برخورد با متصدی آرایشگاه و آداب احترام به کسانی که در آینده قرار است زیر دست تان باشند را فرا بگیرید یعنی بطور کلی قراره با جزئیات کار در سالن آرایش و آرایشگاهها آشنا شوید.

راز پیشرفت آرایشگری در محیط کار

ممکن است شما در یک آرایشگاه کوچک و یا در سالن نسبتا بزرگ و یا حتی در یک سالن خیلی بزرگ و مطرح مشغول به کار شوید، اینکه شما کجا مشغول بکار شده اید اصلا مهم نیست مهم این است که در هر جاییکه شروع به کار کرده اید این مهم است که عملکرد شما  فراتر از وظایف رسمی تان باشد یعنی اگر قرار است شما در یک سالن آرایشی مو کوتاه کنید و درصدی مزد بگیرید اگر دیدید مشتری جدید وارد سالن شده ولی وضعیت صندلی انتظار مناسب نیست و این فرد هم مشتری شما نیست ولی شما متوجه این موضوع شده اید باید پیشقدم شده و شرایط مناسب نشستن مشتری را فراهم کنید، ما زمانی می توانیم احساس خوب را در بین همکارانمان و یا متصدی آرایشگاه ایجاد کنیم که در برابر اتفاقات سالن مسئولیت پذیر باشیم و محیط کاری را مال خودمان بدانیم و نسبت به هر فردی که وارد محیط کاری مان می شود صرف نظر از موقعیت فردی و اجتماعی به آنان احترام بگذاریم آن موقع است می توانیم خودمان را بعنوان یک فرد دلسوز نشان دهیم.

مراقب انتقادهای خود در نخسین روزهای کاری خود باشیم.

در ادامه مباحث گفته شده در روزهای نخست می خواهیم به این نکته بپردازیم که در روزها و ماههای نخست در محل کار انتقاد جدی نکنم چرا به این نکته اشاره می کنم چون افراد قدیمی کسانی که سالها قبل از ما وارد این حیطه کاری شده اند انتظارشون اینه که تلاش خودشان را کرده اند و اگر هم تلاشی نکردند برایشان سخت است بپذیرنند که در طی مدت فعالیعت شان متوجه این مشکل و یا ایراد نشده اند پس صبر کنیم مدتی آنجا مشغول شویم و آرام آرام به  رفع مشکلات بپردازیم.

روزهای اول انتقاد کردن از افراد قدیمی حس آنان را نسبت به ما بد می کند.

برخورد با همکاران

قبل از هر چیز باید به این نکته دقت کنیم که در فضای کاری باید سعی کنیم بین خودمان و دیگران شبکه دوستی ایجاد کنیم چه در مجموعه کوچک ۲ نفره باشیم و یا در مجموعه بزرگتر ۱۰ نفره این مهم  نیست مهم آن است که چقدر با آدمها ارتباط برقرار می کنیم و در بین آنان حس خوب ایجاد می کنیم.

نکات گفته شده مقدماتی بود برای ایجاد فضای مناسب کسب و کار.

انشاالله در آینده نزدیک با مطالب بیشتر از واحد تولید محتوای آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در خدمتتان خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *