آموزش فید (سایه کاری) در پیرایش موی سر

آموزش فید (سایه کاری) در پیرایش موی سرر

کوتاه کردن مو یکی از خدماتی است که در آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند ارائه می گردد.

این دوره آموزشی شامل آموزش های نظری و مهارتی می باشد، در دوره نظری هنرجویان اصول و قوانین صفر تا صدی کوتاهی مو را می آموزند و در دوره مهارتی آموزش کوتاهی مو را از روی عکس و ژورنال و دنبال کردن صفحات سلبریتی ها، مدل های روز دنیا را در کارگاه آموزشگاه بر روی مدل های طبیعی و بصورت واقعی انجام می دهند.

در مجموع می توان گفت این دوره ها سطح بندی گردیده و از مبتدی تا پیشرفته برگزار می گردد و اما با توجه به کاربرد گسترده مهارت کوتاه کردن مو و همچنین تعداد سوالات زیادی که آرایشگران در کوتاهی مو دارند، بر آن شدیم مطالب آموزشی کوتاه کردن مو را در این بخش در اختیار  هنر دوستان قراردهیم.

بخش اول

فید کردن

یکی از تکنیک های اصلی در پیرایش مو، محسوب می شود، فید کردن مو از گذشته توسط آرایشگران حرفه ای در پیرایش مو اجراء می شده است.

از جمله بر روی خط های مرزی که به طبیعی کاری معروف بوده و یا بکارگیری این تکنیک در قسمت پیرامون مدل، بمنظور ایجاد برش نرم در سطح مو، که اصطلاحاً به این تکنیک نمره دوکاری گفته می شود.

در حال حاضر هم می توان گفت در بسیاری از مدل موها، بکار گرفته شده و در اکثرسالن های آرایشی اجراء می شود.

اما آنچه که این روزها این تکنیک را نسبت به تکنیک های دیگر متمایز گردانده است، تنوع بسیار زیاد در این مدل آرایشی است.

تفاوت این مدل ها از هم یکی در اندازه طولی موها است که بصورت کوتاه و بلند پیرایش می شوند و دوم، مقدار و سطح کوتاهی موها می باشد.

لذا با هرگونه تغییر در اندازه طولی مو و همچنین مقدار سطح کوتاهی مدل های بسیار متنوعی می توانیم خلق نمائیم.

پس می توانیم بگوئیم همه این مدل ها از یک ساختار کلی و یکسانی برخوردار هستند ولی در اجراء با یک سری از تغییرات جزئی روبرو هستیم.

همین تغییرات ما را قادر خواهد ساخت، تا هزاران مدل مو متنوع و زیبا خلق نمائیم، ولی اگر بخواهیم بییشتر وارد جزئیات تکنیک فید مو شویم، تکنیک فید مو را به سه دسته کلی تقسیم می کنیم. که عبارتند از:

– فید کلاسیک

– فید خطی

– فید تناوب

که هریک از این دسته بندی ها خود بخود، به دسته های کوچکتری تقسیم می شوند.

نکته مهم:

اما قبل از اینکه وارد آموزش تکنیک فید شویم باید در مورد بکارگیری ابزار کار هم توضیحاتی ارائه کنیم.

در پستهای قبل یک مقاله تحت عنوان راهنمای خرید ماشین موزنی (اصلاح مو) نوشتیم، در آن مقاله یک توضیحاتی در مورد ویژگی های انواع ماشین ارائه گردید، به همین جهت ابتدا توصیه می کنم مقاله فوق را مطالعه کرده و انشاالله در پست های بعدی هم مقاله تخصصی تری در مورد ماشین موزنی ارائه کرده و بعد از اینکه بیشتر با ویژگی های ابزار آرایشگری آشنا شدیم به مبحث انواع فید مو و روش های فید کردن مو خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *