اصلاح صورت آقایان

اصلاح صورت آقایان

اصلاح صورت، کاری منظم و همیشگی است، که بسیاری از آقایان صرف نظر از تجربه اندک شخصی به همان شکل و صورت ابتدائی، صورت خود را در منزل اصلاح می کنند.

اما چیزی که در این میان مهم است، اهمیت استفاده صحیح از محصولات مناسب می باشد، به همین جهت در این پست قصد داریم، روش صحیح اصلاح صورت با تیغ را بیان نمائیم.

انتخاب تیغ

تیغ یکبار مصرف

ساختار این ریش تراش بصورت یکپارچه بوده و دسته پلاستکی این ریش تراش به صورت ثابت به تیغه آن وصل است.

تیغ چند بار مصرف

این نوع ریش تراش ها نسبت به انواع یکبار مصرف دارای قابلیت انعطاف پذیری بیشتری بوده و به همین جهت اصلاح بهتری خواهند داشت و همچنین تیغه های سر آن قابل تعویض می باشند.

تیغه دو لبه

دسته تیغ ثابت بوده و هنگام اصلاح تیغ در قسمت سری جا گذاری می شود.

با توجه به سلیقه و بودجه خود می توانید یکی از این تیغ ها را برای اصلاح صورت خود انتخاب نمائید،اما از همین الان تصمیم بگیرید چه از تیغ دو لبه و یا ژیلت یکبار مصرف استفاده می نمائید، استفاده چند بار از تیغ در اصلاح صورت خودداری نمائید، این کار علاوه بر نامطلوبی در اصلاح صورت می تواند موجب آسیب دیدگی پوست شود.

آماده سازی پوست صورت

ابتدا قبل از اصلاح صورت، باید پوست صورت را مرطوب نمائید، این کار را می توانید با استفاده از آب گرم و خمیر ریش، صورتتان را کف مالی کنید،( اگرپوست حساسی دارید از خمیر ریش مخصوص پوست های حساس استفاده کنید) و با کمک فرچه و یا انگشتان دست صورتتان را به خوبی ماساژ دهید.

کشش پوست صورت

قبل از آنکه تیغ را بر روی پوست صورت قرار دهید با دست دیگر آن بخش از پوست صورت را که می خواهید تیغ کنید را بکشید این کار باعث صاف و یکدست شدن سطح پوست شده و در نتیجه به راحتی صورتتان را اصلاح می کنید.

حرکت تیغ بر روی پوست صورت

هنگامی که تیغ را بر روی سطح پوست قرار می دهید به این نکته توجه داشته باشد که تیغ را بگونه ای دست بگیرید که فشار دستتان به سطح پوست منتقل نشود به همین منظور دسته تیغ را آرام دست بگیرد و در زمان تیغ کردن به دسته تیغ فشار نیاورید.

در نظر گرفتن سطح رویش موها

هنگامی که تیغ را بر سطح پوست قرار می دهید دقت کنید سمت حرکت تیغ به سمت خواب رویش موها باشد، بنابراین هرگز سعی نکنید برخلاف رویش مو اقدام به اصلاح کنید، این کار باعث آسیب دیدگی پوست صورتتان می شود.

پس از اصلاح صورت

بعد از اصلاح، صورتتان را با آب رو به سرد بشورید، این کار باعث جلوگیری از افتادگی عضلات صورت و بسته شدن منافذ پوست می شود.

استفاده از افترشیو

افترشیوها دارای مواد خنک کننده ای هستند که سوزش پوست پس از اصلاح را از بین می برند، همچنین پوست خیلی از افراد ممکن است، پس از اصلاح ، ملتهب بشود و جوش های قرمز غیرچرکی بزند مواد آنتی باکتریال موجود در افترشیوها می تواند در کاهش التهاب و بروز جوش های التهابی در اینگونه افراد کمک کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *