آموزش طراحی مدل ریش مناسب چهره مشتریان شما

آموزش طراحی مدل ریش مناسب چهره مشتریان شما

گذاشتن ریش از دوران انسانهای نخسین در میان مردان باب بوده است، ریش بخشی از هویت مردانگی در آن زمان محسوب می شده و حتی در بعضی از جوامع برای مجازات مردان تراشیدن ریش را برای آنان در نظر می گرفتند.

اما رفته رفته با توسعه و رشد تمدن بشری این مسئله یعنی گذاشتن ریش و یا تراشیدن ریش امروزه بر اساس علاقمندی شخصی مورد توجه قرار گرفته و هر فرد بنابر علاقمندی خود از جمله فردی، فرهنگی، مذهبی و … تصمیم می گیرد که ریش بگذارد و یا ریش صورت خود را بتراشد.

در این میان خیلی از مردان با توجه به مد روز پیش می روند و هر آن تصمیم می گیرند که ریش بگذارند و یا ریش خود را بتراشند.

اما آنچه در اینجا مد نظر ماست این است که موهای صورت می توانند بعنوان تصحیح کننده فرم چهره عمل کند تا جاییکه با کمک همین موهای صورت اگر بدرستی پیرایش و فرم داده شود،  می شود نواقص احتمالی که در بخش هایی از صورت وجود دارد را پوشش داد.

بطوریکه چهره زیباتر نمایان شود به همین جهت آرایشگر باید فرم انواع چهره را بشناسد و مهارت تبدیل هر یک از فرم های چهره به چهره مطلوب را داشته باشد.

مدل و سبک های مختلف پیرایش صورت را فرا گیرد تا در زمان پیرایش مشتری با در نظر گرفتن ویژگی های فیزیکی موهای سر و صورت، فرم چهره، شخصیحت اجتماعی، موقعیت شغلی، سن و با در نظر گرفتن خواسته مشتری توانائی و مهارت ارائه به روزترین خدمات زیبایی را برای مشتریان خود فراهم آورد.

در این ارتباط آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در راستای ارتقاء سطح مهارت دانش پژوهان و فرهنگ مهارت آموزی این مقاله را براساس طرح درس مرفرلوژی که در کلاس های نظری آموزشگاه آرایشگری هنرمند تدریس می شود را تهیه و در سایت آموزشگاه بارگذاری شده است تا در دسترس کلیه علاقمندان به صنعت آرایش و آرایشگری قرار گیرد.

آموزش طراحی مدل ریش مناسب چهره مشتریان شما

تجزیه و تحلیل

پیرایشگر بعد از مشاوره های لازم با مشتری و اطلاح ازنیاز و خواسته او با در نظر گرفتن فرم چهره، جزئیات فیزیکی موهای سر و صورت و دیگر موارد گفته شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و مناسب ترین و مطلوب ترین مدل ریش را در ذهن خود ترسیم کرده و برای تائید نهائی آن را با مشتری خود در میان می گذارد.

ساختار گرافیکی

یکی از کارهای بسیار مهم در طراحی تعیین ساختار گرافیکی مدل ریش است که بر مبنای ترتیب طولی آن و چگونگی خط های فرم پیرامون آن تعیین می گردد.

بطور کلی طرحهای ریش بلندتر می توانند برای ایجاد حجم و عرض به قسمت های مورد نظر از صورت استفاده شوند این در حالی است که طرح های ریش کوتاه تر بیشتر به خط های پیرامون آن و برای ایجاد حالت مورد نظر به صورت به کار می روند.

روش کوتاهی درپیرایش صورت

در پیرایش صورت بعد از ترسیم ساختار گرافیکی و تعیین مدل ریش همانند پیرایش موهای سر شما می توانید با یکی از روش های اصلی موها را کوتاه کرده  و یا با ترکیب دو و یا چند روش کوتاهی موهای صورت مشتری را پیرایش نمائید.

در این جا به ذکر چند روش مرسوم خواهیم پرداخت :

روش صاف

پیرایش موهای ریش در روش صاف و یکدست در طول خط های افقی و اریب می تواند به عرض و قوت یک خط آرواره ای ضعیف و کوچک اضافه کرده و در نهایت منجر به تغییر حالت چهره گردد.

روش یکدست

کوتاهی ریش با روش یکنواخت چگونگی حالت و شکل صورت و ارواره را بیشتر نمایان می کند باید توجه داشته باشید که هرچه طول ریش کوتاه تر باشد خط های آرواره بیشتر ظاهر می شود.

روش ترکیبی یکنواخت وافزایشی

در فرم ترکیبی یکنواخت و افزایشی موجب کشیده شدن طرح ریش شده و کمک می کند یک صورت پهن به شکل بلند تر و باریکتر جلوه نماید.

انتخاب مدل ریش

در انتخاب مدل ریش ابتدا باید تعیین کنید که می خواهید که کدام بخش از صورت را می خواهید بیشتر نمایان ساخته و یا کدام بخش از صورت را کمتر جلوه داده و اشکال آن را برطرف کنید برای رسیدن به این منظور باید ابتدا طرح صورت و سپس ساختار گرافیکی آن را طراحی کنید.

صورت گرد

برای برطرف کردن گردی صورت ایده ال ترین مدل ریش مدل پرفسوری است در این مدل موهای کناره های صورت تراشیده می شود و تنها موهای روی چانه بلند تر است در نهایت ریش پرفسوری گردی صورت را برطرف می نماید.

صورت بیضی

صورت بیضی از نظر زیبا شناختی زیبا ترین چهره محسوب می شود در صورت بیضی هیچ محدودیتی برای گذاشتن مدل های مختلف ریش وجود ندارد ولی با این حال به شما پشنهاد می کنیم یک مدل کلاسیک را انتخاب کنید و روی گونه ها با خط هلالی موهای زائد گونه ها را برداشته و با ایجاد خط منحنی در انتها زیر گلو جلوه بیشتری به این مدل از ریش می دهد.

صورت مثلثی

در این فرم از صورت گذاشتن ریش اصلا توصیه نمی شود برای اینکه قسمت تیزی چانه پوشش داده شود می توانید خط ریش را کمی بلند تر بگذارید همینطور گذاشتن سبیل و یک ته ریش فرم صورت مثلثی را زیباتر نشان می دهد.

صورت کشیده

برای پوشش صورت های کشیده بهتر است از یک ریش پرپشت که عرض صورت در قسمت گونه ها را افزایش داده و موجب کاهش کشیدگی صورت گردد طراحی کنید.

صورت های دارای غبغب

ریش با خط های صاف در قسمت زیر چانه موجب کاهش غبعب می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *