ترسیم خطوط مرزی در پیرایش مو

ترسیم خطوط مرزی در پیرایش مو

 در پیرایش موی سر آقایان یکی از اصول اولیه که باید مورد توجه قرار گیرد ترسیم خط های مرزی است که موی سر را از دیگر قسمت های صورت و گردن جدا می سازد.

ترسیم صحیح این خطوط در پیرایش موی سر اقایان می تواند مدل مو را جذاب تر نماید به همین جهت به شما و دیگر علاقمندان به هنر آرایش و آرایشگری پیشنهاد می کنیم به این مقاله که توسط آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند تهیه گردیده است را مطالعه بفرمائید، پس تا آخر مقالعه با ما همراه باشید.

آشنایی با خط های مرزی در پیرایش مو

خط های مرزی شامل پازلفی و یا همان دم خط، خط دور گوش، بغل های سر و پس سر می باشد این خط ها،  موی سر را از دیگر بخش های ظاهر چهره از جمله صورت و گردن جدا ساخته و فرم مدل مو را نمایان می سازد.

نکات کلی در ترسیم خط مرزی در پیرایش مو

قبل از پیرایش مو در مرحله ترسیم ساختار گرافیکی مدل چگونگی خط های مرزی باید در ذهن پیرایشگر ترسیم گردیده و در مرحله پیرایش مو اجراء گردد با این حال ترسیم خطوط مرزی در پیرایش موی سر از یک قانون کلی پیروی می کند.

این قوانین در پیرایش مدل های کلاسیک بدون چون و چرا و دقیق باید اجراء گردد ولی در کوتاهی مدرن و نامتقارن پیرایشگر می تواند آزادانه تر تصمیم بگیرد و در اجرای مدل مو به جزئیات کمتر توجه نماید، بنابراین ما در این بخش به ترسیم خط مرزی در پیرایش مو مدل های کلاسیک می پردازیم.

ترسیم خط مرزی در پیرایش مدل موی کلاسیک

در مدل موهای مردانه مدل های کلاسیک به ۳ طریق می توان خط های مرزی را ترسیم کرد که عباتند از:

طبیعی و یا فید ( محو کردن خطوط با ایجاد سایه روشن)

خط انداختن با استفاده از قیچی و یا ماشین بعد از کوتاه کردن موهای دور گوش و پس سر بطور مستقیم که به انجام کارهای خطی در پیرایش مو معروف است.

خط انداحتن موهای دور گوش با قیچی و یا ماشین بدون کوتاه کردن قد موهای پس سر، که به مدل توپر معروف می باشد.

در همه این ۳ موارد که بیس اصلی خط انداختن در پیرایش مدل موهای کلاسیک می باشد دارای ویژگی های مشترکی است که در زمان پیرایش مو باید توسط پیرایشگر مو مورد توجه قرار گیرد، از جمله همه این خطوط دارای یک ابتدا و انتها می باشند و این ابتدا و انتها با هم برابر هستند.

خط های پازلفی و خط دور گوش با هم برابر و قرینه یکدیگر می باشند.

خط پس سر و یا همان خط پشت گردن به هیج عنوان نباید از میزان چانه پائین تر باشد یعنی باید تطبیق نماید با چانه مگر در شرایطی که مشتری قد بلند بوده و پشت مو بلند باشد خط می تواند از چانه پائین تر قرار گیرد.

خط ها در پیرایش مو در مدل های کلاسیک باید ضخیم و کلفت بوده تا به چهره حالت مردانه تری بدهد و چهره را جذاب ترگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *