طراحی مدل مو آموزشگاه آرایشگری هنرمند

طراحی مدل مو آموزشگاه آرایشگری هنرمند

طراحی مدل مو به معنی این است که آرایشگر با در نظر گرفتن آناتومی چهره، جزئیات فیزیکی مو و خواسته مشتری مدل موئی زیبا ارائه نماید.

هنرجویانی که در آموزشگاه آرایشگری هنرمند ثبت نام می کنند در همان ابتدای آموزش که به پیرایش درجه 2 معروف است، با اصول اولیه طراحی موی سر آشنا شده بنحوی که در زمان انجام کار عملی براحتی قادر خواهند بود.

مدل های خود را از قبل طراحی و آماده نمایند، همچنین در دوره درجه 1 در سطح بالاتری از طراحی مدل مو قرارخواهند گرفت.

بگونه ای که در خلق مدل مو، همگام با مدل های روز پیش می روند.

در اینجا باید به این نکته اشاره نماییم که همه این آموزش ها در آموزشگاه آرایشگری هنرمند به شکل عملی و کاربردی پیاده و اجرا می گردد.

اما با این همه عزیزانی که علاقمند به فراگیری دانش طراحی هستند و می خواهند در بالاترین سطح طراحی مدل مو قرار بگیرند و به عنوان طراح مدل مو کار نمایند.

می توانند در دوره ارتقاء سطح آموزشگاه آرایشگری هنرمند شرکت نمایند. تولید محتوای آموزش طراحی مدل مو در آموزشگاه آرایشگری هنرمند منحصر بفرد بوده و به همین خاطر آنچه را که هنرجویان باید در این دوره بیاموزند در این مقاله به اختصار بیان خواهیم کرد.

در اولین گام  طراح مدل موی سر با در نظر گرفتن جزئیات فیزیکی و خواسته مشتریان مدل مو را طراحی می کند.

آنچه که در این قسمت مهم است انتقال مدل پیرایشی به دیگر آرایشگران می باشد که در اینجا طراح تصویر خلاصه شده و دقیق مدل مو به انضمام ابعاد و اندازه های آن و همچنین روش پیرایش مو را در قالب یک نقشه به اشکال هندسی که پلان کار را تعیین و مشخص می نماید را به نام ساختار گرافیکی مو ارائه می نماید.

مراحل طراحی و رسم ساختار گرافیکی مدل مو

در ابتدا فرم سر را به صورت ساده (بیضی شکل) با بخش های ساده شده بر روی کاغذ ترسیم کرده، و در مرحله بعد طراح، طرح مورد نظر را بطور خلاصه ترسیم می نماید.

برای اینکار دو روش برای رسم ساختار گرافیکی وجود دارد.

در روش اول خط های فرم بر روی فروریز طبیعی نسبت به آناتومی صورت رسم می شود، که ساختار طولی نامیده می شود.

در روش دوم خط های فرم با زاویه 90 درجه نسبت به منحنی سر ترسیم می شود که ترتیب طولی مو خوانده می شود.

همچنین در پیرایش مدل مو نیاز به بکارگیری تکنیک های خاص پیرایشی باشد. طراح با نشان دادن علایم اختصاری در ساختار گرافیکی مدل را نشان می دهد.

طراحی مدل مو آموزشگاه آرایشگری هنرمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *