بهترین روش رنگ آمیزی موها برای پوشش دهی سفیدی موها

بهترین روش رنگ آمیزی موها برای پوشش دهی سفیدی موها

رنگ آمیزی موهای سفید به یکی از دغدغه اصلی برای کسانی که موهای سرشان سفید شده است تبدیل شده است.

بنحوی که با رنگ کردن موهایشان موهای سفید رنگ نمی پزیرد و اگر هم رنگ بگیرند خیلی زود پس از رنگ کردن موهای سفید خودنمایی می کند.

این در حالی است، که رنگ موهای سری نچرال و طبیعی تا شماره ۶ قادر هستند موهای سفید را پوشش دهند، به شرطی که رنگ کار مو با تکنیک ها و روشهای پوشش دهی موهای سفید آشنایی کامل داشته باشد به همین منظور در واحد تولید محتوا آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند مقاله زیر برای پوشش دهی موهای سفید تهیه وتنظیم گردیده است.

تا همراهان آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند که ما را درسایت آکادمی آموزشگاه آرایشگری هنرمند دنبال می کنند با روش های موثر و تکنیک های رنگ کردن موها بمنظور پوشش دهی موهای سفید حتی برای کسانی که خودشان می خواهند در منزل موهایشان را رنگ نمایند آشنا نماید پس تا آخر این مقاله که بمنظور پوشش دهی موهای سفید در رنگ کردن موها در سایت آموزشگاه آرایشگری هنرمند بار گذاری شده است را با دقت مطالعه نمائید.

آماده سازی تارهای سفید مو برای رنگ پذیری

با سفید شدن موها پولک های مو ضخیم و کلفت می شوند و در نتیجه رنگ دانه های رنگ مو نمی توانند داخل ساقه مو نفوذ نمایند پس بهتر است قبل از رنگ آمیزی موها ابتدا با استفاده از محصولات ترمیمی از جمله ماسک مو، موها را نرم و لطیف کرده و در ادامه موها را براشینگ نمائید تا موها آماده رنگ پذیری گردند.

مردانساژ

یکی از تکنیکهای موثر در پوشش دهی سفیدی موها بکارگیری تکنیک مردانساژ قبل از رنگ کردن موهاست، اکسیدان یک ماده فعال کننده محسوب می شود وقتی به تارهای مو آغشته شود موجب تحریک کوتیکول شده و در نتیجه منجر به باز شدن پولک های مو می شود.

طرز کار مردانساژ به این شکل است که در ابتدا قبل از عمل رنگ کردن تارهای سفید مو را با اکسیدان ۹ درصد آغشته کرده و بعد از ۲۰ دقیقه مکث اکسیدان را از روی موها پاک مینمائیم.

( البته بعد از مدت مکث عده ای معتقدند نم اکسیدان را با کمک یک حوله گرفته و بعد از آن عمل رنگ آمیزی مو را انجام دهید ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما موها را بشویید و با حوله آب موها را گرفته و بعد عمل رنگ آمیزی موها را انجام دهید.

دانه مصنوعی دادن به موها

یکی از تکنیک های پرکاربرد در پوشش سفیدی مو، دانه مصنوعی دادن به موها و یا ایجاد حمام رنگ می باشد، از آنجاییکه موهای سفید بدلیل از دست دادن ملانین و یا همان رنگ دانه ها قادر به جذب رنگ دانه مصنوعی نیستند به همین جهت پیشنهاد می کنیم از تکنیک دانه مصنوعی در پوشش سفیدی مو استفاده نمائید .

طرز کاردانه مصنوعی دادن به موها

ابتدا مقداری رنگ را با آب ترکیب نمائید ( استفاده از آب مقطر) تا رنگ دانه ها ریزتر شوند و در ادامه مقداری اکسیدان اضافه کرده تا به شکل دوغ آب مانند مواد را به موها بزنید ۲۰ دقیقه مکث نمائید، و بعد با حوله مواد اضافی را از روی ساقه مو با کمک حوله پاک نمائید.

در این تکنیک اکسیدان موجود در محلول فلس های مو را تحریک کرده و در نهایت منجر به باز شدن فلس ها می شود در این شرایط رنگ دانه ها در جداره مو جا می گیرند زمانی که شما رنگ اصلی را به موها می زنید رنگ دانه ها جذب مو شده و براحتی رنگ پذیری موها شکل می گیرد.

تعیین درصد سفیدی موها

یکی دیگر از نکاتی که در رنگ آمیزی مو بمنظور پوشش سفیدی مو باید در نظرداشته باشید میزان سفیدی موهای یک سر است.

درجدول زیر ما برحسب مقدار سفید بودن موها را به ۴ دسته تقسیم کرده ایم.

بین ۱۰ الی ۲۵ درصد تارهای موسفید هستند نرمال دسته اول
بین ۲۵ الی ۵۰ درصد تارهای موسفید هستند متوسط دسته دوم
از۵۰ درصد به بالا تا ۹۰درصد موها سفید هستند زیاد دسته سوم
موها ۱۰۰ درصد سفید هستند  کل موسفید دسته چهارم

تعیین میزان پورسانتاژ مو

در بین رنگها، سری رنگ موهای طبیعی و یا همان نچرال که با حرف انگلیسی N  نشان داده می شود، از پوشش سفیدی خوبی برخوردار هستند به همین جهت با توجه به در نظر گرفتن جدول بالا اگر چنانچه در رنگ آمیزی مو اگر بخواهیم از رنگهای فانتزی استفاده نمائیم برای پوشش دهی سفیدی موها بهتر است رنگهای فانتزی را با رنگ های اصلی ترکیب نمائیم تا نتیجه مطلوبی بدست آید به همین جهت با توجه به جدول بالا میزان ترکیب رنگ فانتزی با رنگ اصلی را بدست میاوریم.

میزان ترکیب رنگهای اصلی با رنگهای فانتزی در تکنیک پورسانتاژ مو

اگر موها ۲۵ درصد سفیدی داشته باشند

در این شرایط می توانید از ترکیب سه چهارم رنگ فانتزی و یک چهارم رنگ اصلی استفاده نمائید.

اگرموها تا ۵۰ درصد سفید باشند.

در ترکیب ازیک دوم رنگ اصلی و یک دوم رنگ فانتزی استفاده نمائید.

اگرموها تا ۷۵ درصد سفید باشند

از سه چهارم رنگ اصلی و یک چهارم رنگ فانتزی استفاده شود.

اگر موها صد درصد سفید باشند

در این شرایط فقط  از رنگهای اصلی استفاده می کنیم.

از رنگ اصلی استفاده می کنیم

در ادامه بمنظور پوشش دهی سفیدی مو باید به میزان ترکیب رنگ مو و اکسیدان هم اشاره داشته باشیم البته همانطور که می دانید کار اکسیدان در ترکیب با رنگ مو جهت فعال سازی رنگ و باز شدن فلس های مو می باشد و میزان ترکیب رنگ و اکسیدان که در بروشور رنگ درج گردیده با پیش فرض شرایط عادی می باشد.

اما زمانیکه با سفیدی مو مواجه هستیم لازم نیست در ترکیب رنگ و اکسیدان از پیش فرض کارخانه پیروی کنیم با در نظر گرفتن این موارد در رنگ آمیزی موهای سفید بمنظور پوشش دهی موهای سفید زمانی که در بروشور نسبت رنگ به اکسیدان یک به یک و نیم تعیین گردید برای پوشش سفیدی مو می توانیم از تکنیک زیر استفاده می کنیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

اگر موها تا ۲۵درصد سفید هستند.

میزان رنگ و اکسیدان برابر باشد یعنی زمانی که ۵۰ میل رنگ مصرف می کنیم ۵۰ میل از اکسیدان استفاده کنیم.

اگر موها تا ۵۰ درصد سفید هستند

میزان رنگ ۲ برابراکسیدان باشد یعنی اگر۱۰۰ میل رنگ مصرف می کنیم با ۵۰ میل اکسیدان میکس می کنیم.

اگر موها بیشتر از۵۰ درصد سفید باشد

۳ برابر رنگ نسبت به اکسیدان مصرف می کنیم یعنی اگر ۱۰۰ میل رنگ را با ۳۳ میل اکسیدان میکس می کنیم.

در ادامه بمنظور پوشش سفیدی مو در ترکیب رنگ و اکسیدان باید به این نکته توجه کنیم که هرچند میزان ترکیب رنگ واکار اکسیدان در رنگ آمیزی مو باز کردن کوتیکول مو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *