نور پردازی در سالن آرایش و آرایشگاه

نور پردازی در سالن آرایش و آرایشگاه

نورپردازی در سالن آرایش و آرایشگاه به این معنی است که نور بطور یکنواخت و یکسان به همه قسمت های سالن آرایش، را بخوبی پوشش دهد به این معنی وقتی که  نور با کیفیت بالا از همه بخش های مختلف می تابد؟

تمام پرسنلی که در سالن مشغول بکار می باشند باید قادر باشند خدمات خود را به نحوه مطلوب بدون هیج معنی ارایه نمایند.

هرچند فضای سالن آرایش باید کاملا روشن باشد اما با این حال نورپردازی در سالن آرایش باید بنحوی صورت گیرد که نور باعث آزردگی چشم مشتریانتان نشود، به همین جهت در این مقاله آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند با ارائه تکنیک های نورپردازی در سالن آرایش اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیارتان قرار می دهد لطفا این مقاله را دنبال نمائید.

لامپ مناسب سالن آرایش و آرایشگاه

تا آنجا که امکان دارد از لامپ های فلورسنت استفاده کنید چون این لامپ ها به هیج عنوان چشم را اذیت نمی کند و همینطور از نظر میزان تابش نور در سطح مطلوبی قراردارد.

رنگ نور سالن آرایش و آرایشگاه

حتما در سالن آرایش از رنگ سفید و یا همان مهتابی استفاده کنید و در کنار رنگ سفید از رنگ مکمل نور سفید که همان لامپ زرد است استفاده نمائید ترکیب مساوی نور سفید و نور به یک میزان شما کامل ترین نور را در سالن آرایش و آرایشگاه خود خواهید داشت.

زاویه نورپردازی

در سالن آرایش نور باید از همه جهات بتابد مخصوصا به هیج عنوhن سایه استاد کار نباید بر روی سر مشتری بیافتد.

همچنین در نورپردازی از قسمت بالا از لامپ های سیلندی استفاده نکنید چون در هنگام پیرایش مو تابش نور سیلندی باعث آزار چشم آرایشگر می شود.

استفاده از لامپ سیلندی در صورت تابش نور به صورت غیرمستقیم مجاز است یعنی نور به ویترین و یا قسمتی از دیوار بتابد و آن قسمت را روشن نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *