آموزشگاه آرایشگری و مهارتهای که آموزش می بینید

 آموزشگاه آرایشگری و مهارتهای که آموزش می بینید

چگونه می توانم آرایشگر شوم؟ چطور و در کجا می توانم مهارت آرایشگری را یاد بگیرم؟
برای آرایشگر شدن چه مهارتهایی را باید بیاموزم؟

کسانی که به شغل آرایشگری علاقمند هستند و تصمیم دارند مهارتهای آرایشگری را بیاموزند سوالاتی از این دست ذهن آنان را مشغول کرده است.

در این مقاله تصمیم گرفته ایم به سوالات این عزیزان پاسخ دهیم.

میل به آراستگی و داشتن ظاهر آراسته از دیرباز مورد توجه انسانها بوده است.

کوتاه و مرتب کردن موهای سر و صورت و ارائه دیگر خدمات آرایشی، از جمله خدماتی است که  در آرایشگاه ها و سالن های آرایشی توسط فردی که مهارتهای آرایشگری را فرا گرفته است تحت عنوان آرایشگر به مشتریان ارائه می گردد.

آموزش آرایشگری

 در گذشته فراگیری شغل آرایشگری بصورت سنتی (استاد شاگردی) انجام می گرفته است.

این روش با توجه به مزایای آن معایب فراوانی داشته است به همین جهت در دهه اخیر آموزشگاههای آرایشگری مورد توجه علاقمندان به فراگیری حرفه آرایشگری قرار گرفته است.

آموزشگاه آرایشگری

در ایران آموزشگاه آرایشگری به مکانی اطلاق می شود که با مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه ای دایر گردیده و دوره های آموزشی آن براساس دفتر برنامه ریزی درسی پژوهش سازمان به دو بخش آموزش تئوری و عملی (مهارتی) تعریف و تدوین گردیده است.

هنرجویان بعد از گذراندن دوره مربوطه و شرکت در آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه ای در صورت قبولی در آزمون نایل به دریافت گواهینامه رسمی با کد بین المللی از سازمان آموزش فنی کشور می گردند.

با دریافت گواهینامه از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای، صلاحیت حرفه ای افراد تائید گردیده و می توانند در حرفه مزبور شروع به فعالیت نمایند.

آشنایی با آموزش آرایشگری مردانه

پیرایش مردانه

پیرایش مو پایه اصلی مهارت آرایشگری مردانه می باشد، مهارتهای این دوره آموزشی شامل :

اصلاح صورت، پیرایش مو با ماشین، استفاده از شانه های الحاقی ماشین در پیرایش مو، پیرایش مو با قیچی در روش تند زنی و قطعه زنی، تنظیم موهای اصلاح شده، فرم دهی و حالت دهی موها با سشوار، بطور کلی شما در این دوره آموزشی اصلاح کلاسیک مو را فراخواهید گرفت.

کوتاهی مو در زوایای مختلف

کوتاه کردن مو با ماشین و تیغ

بطور کلی در این دوره ها شما ضمن فراگیری طراحی مدل مو، مدل سازی، ژورنال خوانی، روش های مختلف پیرایش مو در زوایای مختلف و بکارگیری تکنیک ها از جمله فید (سایه کاری)، تیپرینگ و پیرایش مو با تیغ و استایل و حالت دهی موها را خواهید آموخت.

شما برای حرفه ای شدن در حرفه آرایشگری باید همه دوره های پیرایش مو را بگذرانید.

هرچند در اینجا به اختصار، محتوای این دوره های آموزشی بیان گردید، شما برای آشنایی بیشتر از ریز محتوای تمام دوره های آموزشی می توانید با مراجعه به سامانه ملی استاندارد ملی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ریز محتوای کل دوره های آموزشی را که باید آموزش ببینید را دریافت نمائید.

آشنایی با انواع مهارتهای آموزش آرایشگری مردانه

در کنار ارائه خدمات پیرایش موهای سر و صورت در سالن های آرایشی و آرایشگاه ها، فرصت های شغلی دیگری وجود دارد که شما با فراگیری این دوره های آموزشی قادر خواهید بود، خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه نمائید، از جمله این فرصت های شغلی:

متعادل سازچهره مردانه (گریم داماد)

چهره پردازی مردانه

کاربر مواد شیمیایی در پیرایش مردانه

اپیلاسیون

بهداشت کار ناخن

ترمیم مو

معرفی آموزشگاه آرایشگری هنرمند

آموزشگاه آرایشگری هنرمند یکی از آموزشگاههای بنام کشور و با پشتوانه سال ها تلاش در حیطه اموزش آرایشگری و با ۳ شعبه فعال در کشور، شامل شهرهای تهران، ساری و آمل و با راه اندازی سامانه آموزش آنلاین برخط در کشور یکی از با سابقه ترین و معتبرترین آموزشگاه آرایشگری مردانه با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای در کشور می باشد.

اگر به دنبال آموختن مهارت های مختلف آرایشگری هستید، ما به شما آموزشگاه آرایشگری هنرمند را پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *