آموزش آرایشگری پیرایش مو

آموزش آرایشگری پیرایش مو

تمیزکردن شانه و برس در آرایشگاه

برای جلوگیری از ایجاد و گسترش آلودگی در آرایشگاه ها باید ابزار کار همیشه تمیز و پاکیزه نگاه داشت، به همین جهت در این پست بنا داریم به نحوه تمیز و ضدعفونی کردن شانه و برس در سالن های آرایش و آرایشگاهها بپردازیم.

چرا که برس و شانه ها با موهای سر مشتریان در تماس هستند و در هنگام شانه کشی علاوه بر مقداری از گرد و خاک موجود بر روی موها، سلولهای مرده بر روی پوست، سبوم موی سر، باقیمانده مواد شیمیایی از جمله ژل و دیگر مواد جذب شانه شده، در چنین شرایطی اگر شانه ها و برس ها بعد از هر بار استفاده به طریق صحیح تمیز و ضد عفونی نشود، می تواند منجر به انتقال آلودگی به دیگر افراد در سالن آرایش گشته و سلامت دیگر مشتریان را به خطر بیاندازد، به همین جهت شستشو و ضدعفونی آنها باید مورد توجه جدی آرایشگران در آرایشگاه ها قرار گیرد.

 به همین جهت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند علاوه بر طرح درس در تمامی شعب (تهران، ساری و آمل) در این پست بنا دارد شما را با روش های تمیز و ضدعفونی کردن شانه و برس ها در سالن آرایش و آرایشگاه ها را بیان نماید امید است که مورد توجه قرار گیرد.

  • با کمک یک شی مناسب و یا یک شانه، موهای باقیمانده میان دندانه های شانه و برس را خارج می نمائیم.
  • شانه و برس ها را درون آب ولرم و مواد شوینده به مدت چند دقیقه غوطه ور ساخته، این امر به جدا شدن چربی ها و آلودگی هایی که به بدنه برس و شانه چسبیده اند کمک می کند.
  • با کمک برس مناسب و مواد بین دندانه های برس و شانه می کشیم تا آلودگی های سطح برس و بین دندانه ها جدا شوند.
  • شانه و برس را آبکشی می کنیم و بعد از آبکشی با کمک حوله آب آن را می گیریم.
  • شانه و برس را درون محلول ضدعفونی کننده مثل ساولن بمدت ۳۰ دقیقه غوطه ور می سازیم.
  • بعد از ضدعفونی شانه و برس را آبکشی کرده و خشک می کنیم و در مکان سربسته برای استفاده مجدد نگه داری می کنیم.

در خاتمه باید به این نکته اشاره کنم که مواد ضدعفونی کننده هایی از جمله دکونس وجود دارند که ظرف یک دقیقه ابزار وسایل کار را ضدعفونی و گندزدائی می نمائید.

آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند با ارائه آموزش حضوری در شعب تهران، ساری و آمل مفتخر است با راه اندازی آموزش آنلاین برخط در خدمت کلیه علاقمندان به هنر آرایش و آرایشگری در جای جای کشور عزیزمان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *