چگونه می توانیم مدل موی مردانه مناسب مشتریان طراحی کنیم

چگونه می توانیم مدل موی مردانه مناسب مشتریان طراحی کنیم

یکی از ویژگی های آرایشگر حرفه ای که می تواند او را از دیگر آرایشگران متمایز نماید انتخاب مدل موی مناسب برای مشتریان می باشد مدل موئی که  با فرم چهره مشتری همخوانی داشته وهم چنین مورد پسند مشتری قرار گیرد.

هر چند در مقاله طراحی مدل موی مردانه مناسب موقعیت اجتماعی افراد به موضوعاتی از قبیل مشاوره با مشتری قبل از پیرایش مو، در نظر گرفتن خواسته مشتری، بررسی جزئیات فیزیکی فرم سر و در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی و شغلی مشتری پرداختیم اما در این مقاله چگونه می توانیم مدل موی مردانه مناسب مشتریان طراحی کنیم به انواع فرم چهره مردانه که در واحد تولید محتوای آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند تهیه و تنظیم گردیده است می پردازیم به همین جهت از شما دعوت می شود تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

فرم چهره مشتری

انواع فرم چهره مردانه عبارتند از گرد، بیضی، مربع، مستطیل، مثلث و لوزی البته چشم شما باید در نگاه اول فرم چهره مشتری را تشخیص دهد، به همین لحاظ باید در ابتدا در خصوص فرم و مدل صورت اطلاعات بیشتری کسب کنید برای اینکار اول از خودتان شروع کنید، جلوی آینه قرار بگیرید ابعاد طول صورت، عرض پیشانی، عرض گونه ها، خط فک و چانه را با کمک متر خیاطی اندازه گیری کرده و در دفترچه ای یادداشت نمایید.

اندازه گیری اجزاء چهره

از پیشانی شروع کنید فاصله بین ابروها را اندازه بگیرید و نتیجه را یادداشت کنید،

فاصله بین دو گونه را اندازه گیری کنید، یک سر متر را روی یک طرف گونه قرار داده و از زیر چشم متر را به طرف دیگر گونه ببرید.

برای تشخیص اندازه فک فاصله بین چانه تا زیر گوش را اندازه بگیرید و با ضرب عدد بدست امده در دو فاصله سراسری فک شما به دست می آید.

برای بدست آوردن طول صورت از قسمت بالای پیشانی ابتدا رسنگاه مو تا چانه را متر کنید طول صورتتان مشخص می شود.

تشخیص نوع چهره

بعد از ثبت اندازه ها شما می توانید با استفاده از ویژگی فرم های مختلف، فرم چهره تان را تشخیص دهید

صورت بیضی

طول صورت بزرگتر از فاصله بین استخوان های گونه بوده و پیشانی پهن تر از چانه می باشد زاویه خم شدن فک تیز نبوده بلکه با انحنای ملایمی به چانه می رسد.

صورت گرد

عرض صورت از طول آن پهن تر بوده و همچنین در قسمت گونه وسیع می شود.

صورت مربع

اندازه های اجزاء چهره تقریبا مشابه چهره بیضی یکسان بوده ولی فک دارای گوشه های تیزی است.

صورت مستطیل

طول صورت از عرض آن بیشتر است

صورت مثلثی

اندازه فک بزرگتر از اندازه گونه ها می باشد همینطور این دو قسمت بزرگتر از اندازه پیشانی هستند

صورت لوزی

در صورت لوزی چانه کمی تیز است طول صورت بیشترین اندازه را دارد و به ترتیب از اندازه گونه ها، پیشانی و فک کاسته می شود.

اندازه گیری از چهره دیگران

برای کسب مهارت در تشخیص انواع چهره بعد از اینکه در جلو آئینه فرم صورت خود را بدست آوردید اکنون وقت آن رسیده است که فرم چهره دیگران را هم تشخیص دهید برای این کار از  بستگان و دوستانتان استفاده کنید البته هر چند این تمرین را بیشتر انجام دهید توانائی شما در تشخیص چهره افراد بیشتر می شود.

در ادامه می توانید از عکس ها مجلات و روزنامه های قدیمی استفاده کنید عکس ها را جدا کرده و در دفترچه بچسبانید و فرم چهره عکس را آنالیز کرده و نتیجه را ثبت نمائید این کار اگر ادامه یابد به مهارتتان در تشخیص فرم چهره افراد خواهد افزود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *