پوزیشن های مختلف دست گرفتن قیچی آرایشگری در پیرایش مو

اولین گام

در آموزش پیرایش مو استفاده صحیح از ابزار کار می باشد.

 در این رابطه قیچی آرایشگری از ابزارهای اصلی در پیرایش مو بشمار می رود بنابراین در گام اول هنرجو باید روش صحیح در دست گرفتن قیچی را فرا گرفته و با پوزیشن های مختلف دست گرفتن قیچی آشنا شده و در ادامه با تمرین و تکرار مهارت لازم در استفاده از قیچی آرایشگری را کسب نماید و وقتی که روش های پیرایش مو را فرا گرفت در زمان کوتاهی مو با قیچی آرایشگری تسلط لازم را کسب نماید، تا قادر باشد کات های دقیق را بر روی مو اجرا کند به همین جهت در واحد تولید محتوای آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند بر آن شدیم مباحث مهم و کلیدی در هنگام استفاده از قیچی آرایشگری را تحت عنوان پوزیشن های مختلف دست گرفتن قیچی در پیرایش موی سر را تقدیم حضورتان نمائیم پس تا آخر این مقاله ما را همراهی نمائید.

اجزاء قیچی آرایشگری و نحوه دست گرفتن قیچی

همانطور که می دانید قیچی از دو تیغه که به حلقه ای متصل است تشکیل گردیده است که با یک پین به هم متصل گردیده اند، سطح تیغه ها صاف و برنده بوده و حلقه ها با کمک انگشتان شصت و انگشتری دست گرفته می شود، در زمان کار با قیچی، انگشت شصت حرکت کرده در نتیجه حلقه ای که متصل به تیغه است با حرکت شصت باز و بسته می شود و حلقه ای که انگشت انگشتری در آن قرار گرفته تیغه آن ثابت قرار می گیرد.

نکته۱) دفعه باز شدن قیچی از هم نباید از ۳۰ الی ۳۵ درجه بیشتر باز شود.

نکته ۲) قیچی آرایشگری در سایزهای مختلف و طرح های گوناگون وجود دارد در تهیه قیچی اول به سایز دست خود توجه نموده تا هنگام در دست گرفتن قیچی بر روی آن تسلط کافی داشته باشید و همینطور در انتخاب طرح های مختلف قیچی باید روش پیرایش مو را در نظر بگیرید.

هنرجویان با تمرین و تکرار باز و بسته کردن ممتد قیچی می بایست به سطح مطلوبی از نظر تسلط و کنترل بر روی قیچی را کسب نمایند تسلط بر روی قیچی آرایشگری می تواند شرط اصلی ادامه روند آموزش آرایشگری باشد و در گام دوم هنرجویان با قوانین کوتاهی مو آشنا شده و روش های مختلف پیرایش مو را فرا گیرند.

ارگونومی کار با قیچی

با توجه به نحوه دست گرفتن صحیح قیچی آرایشگری و طریقه باز و بسته کردن قیچی شما به هر طریقی در کار راحت هستید می توانید قیچی را دست بگیرید ولی باید ارگونومی کار با قیچی را در فرآیند کار رعایت نمائید.

آنچه که در ارگونومی کار با قیچی آرایشگری باید در نظر گرفته شود باید بنحوی باشد که از آسیب دیدگی احتمالی به اجزاء بدن جلوگیری شود به همین جهت  با در نظر گرفتن منطقه کوتاهی پوزیشن های مختلف کار با قیچی را باید مد نظر قرار دهید.

 در ادامه به انواع پوزیشن های قیچی در پیرایش مو به روایت تصویر اشاره خواهیم کرد.

همانطور که مشاهده می فرمائید یکی از پوزیشن های تخصصی دست گرفتن قیچی آرایشگری

آکادمی هنرمند

در این تصویر شما  یکی دیگر از روش های دست گرفتن قیچی آرایشگری را می توانید مشاهده نمائید.

در این تصویر شما  یکی دیگر از روش های دست گرفتن قیچی آرایشگری را می توانید مشاهده نمائید.

و در خاتمه طریقه در دست گرفتن قیچی آرایشگری ساده که در اولین مرحله آموزش هنرجویان با نحوه در دست گرفتن قیچی آرایشگری آشنا می شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *