نکات طلائی انتخاب شانه مناسب پیرایش موی سر

شانه یکی از ابزارهای رایج و شناخته شده در آرایش و پیرایش مو محسوب می شود، بنحوی که همه مردان و زنان برای مرتب کردن موها یشان از شانه استفاده می کنند.

به همین جهت انواع مختلف شانه ها تولید و در بازار عرضه می شود، هرچند هر یک از این شانه ها کاربرد خاص خود را دارد، ولی بسیاری از مردم حتی با نحوه شانه کشی موها آشنایی ندارند.

در این راستا واحد تولید محتوا آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند با انتشار این مقاله ضمن معرفی انواع شانه ها و نحوه استفاده از آنها در ادامه به معرفی انواع شانه های تخصصی در سالن های آرایش و آرایشگاهها برای علاقمندان به هنر آرایش و آرایشگری می پردازد.

پس با ما همراه باشید در سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند با مقاله نکات طلائی انتخاب شانه مناسب پیرایش موی سر .

انتخاب شانه مناسب

برای مرتب کردن موها از شانه ای استفاده کنید که بتوانید به راحتی موها را شانه کنید به همین منظور در انتخاب شانه مناسب به حجم مو، اندازه طولی مو، جنس و همچنین نوع موی تان توجه داشته باشید.

در موهای حجیم و بلند به همان نسبت دندانه های شانه باید از هم فاصله بیشتری داشته باشند تا در زمان شانه کشی باعث کشیده شدن و آسیب دیدگی موها نشود، همینطور در موهای فر با شانه هایی که فاصله دندانه ها ازهم زیاد است استفاده کنید و اما در مورد انتخاب جنس شانه ها باید گفت شانه ها از  نظر جنس مزیتی نسبت به یکدیگر  ندارند و آنچه که در مورد شانه های چوبی تبلیغ می شود نمی تواند صحیح باشد چونکه در سطح چوب خلل و فرج بسیاری دارند که می تواند بتدریج آلودگی های زیادی را جذب خود کند، ولی در مورد شانه ها با جنس فلزی باید توجه داشت که حساسیت در پوست سر ایجاد نکند و اما شانه های پلاستیکی می توانند ایجاد الکتریسیته ساکن بوجود بیاورند.

اگر از شانه های پلاستیکی استفاده می کنید سعی کنید از جنس کربن دار باشد و یا حداقل از جنس مرغوبتری باشد.

شانه های نسل جدید

شانه های ساطع کننده امواج الکترومغناطیسی و لیزری کم توان به عنوان نسل جدید شانه ها می تواند در تقویت مو و جلوگیری از ریزش موها نقش داشته باشد به شرطی که بصورت دائم ومستمر از آن استقاده شود، و دارای استانداردهای لازم بوده و از نظر پزشکی تائید شده باشد.

نکات مهم در شانه کردن موها

موهایتان را زمانی که خیس هستند شانه نکنید چون موهای خیس مستعد آسیب دیدگی هستند همچنین در زمان شانه کشی موهای بلند به یکباره موها را از ریشه به نوک موها شانه نکنید.

طول مو را به چند قسمت تقسیم کرده وهر بار یک قسمت را شانه کنید و این کار را از انتهای ساقه انجام دهید.

شانه آرایشگاهی

شانه یکی از ابزارهای مهم و اساسی در سالن های آرایش و آرایشگاهها محسوب می شود به همین جهت در ادامه مباحث شانه به شانه های اصلی در آرایشگاهها می پردازیم.

شانه حالت

شانه حالت

این دسته از شانه ها در مدل ها و سایزهای مختلف به بازار عرضه شدند که هریک از آنها برای فرم خاصی از مدل موها کاربرد دارد که معمولا از این شانه ها بعد از براشینگ برای استایل دادن به موها مورد استفاده قرار می گیرد.

شانه فید

شانه فید

بطورکلی شانه های فید از یک ساختارکلی پیروی می کنند و آن هم نزدیکی دندانه ها نسبت به هم و نازک بودن دندانه های شانه می باشد که در مدلهای مختلف به بازار عرضه می شود از جمله شانه فید باریک و یا پهن و همچنین صاف و یا زیگزاکی بودن دندانه های شانه فید می توان اشاره کرد.

شانه کوتاهی حجمی

شانه کوتاهی حجمی

این دسته از شانه ها برای کوتاهی مو با روش قیچی بر روی شانه و یا همان روش قیچی بر روی شانه ( overcmb ) مورد استفاده قرار می گیرد.

شانه تقسیم بندی

شانه تقسیم بندی

 زمانیکه آرایشگر در زمان پیرایش مو، لایه های مو را با تکنیک انگشتان دست کنترل می کند، از شانه تقسیم بندی و یا بهتر بگویم از تکنیک لایرینگ در هیرکات مو استفاده می کند، از این شانه استفاده می کند، این شانه ها بنحوی طراحی شده اند که در ابتدا می توان با آن لایه های مو را جدا کرد و همچنین بدلیل فاصله نزدیک دندانه های شانه به هم زمانی که آرایشگر یک لایه مو را با کمک این شانه از قسمت سر جدا کرده و بالا می آورد لایه مو کاملا کشیده شده در نتیجه زمان کات کردن مو با قیچی خط برش در یک خط قرار می گیرد و به همین دلیل لایه های مو دقیق کات می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *