میکرواسکالپ چیست؟

میکرواسکالپ چیست؟

کسانی که بدلایل مختلف موهای سر خود را از دست داده اند، و این افراد بواسطه از دست دادن موی طبیعی خود غم بزرگی در وجودشان سنگینی می کند، بگونه ای که بر زندگی شخصی و اجتماعی آنان تاثیر سوئی گذاشته و مهم تر از همه در بسیاری از موارد عمل کاشت و یا پیوند مو برای عده ای از این افراد امکان پذیر نمی باشد.

در چنین شرایطی یکی از موارد بسیار جالب که در این حیطه می تواند ورود نماید، میکروپیگمنتیشن است که انجام آن در ناحیه سر می باشد که اصطلاحاً اسکالپ سر خوانده می شود.

میکرو اسکالپ سر

فضای آناتومی سر که از جلو به صورت و از کناره و پشت به گردن محدود شده، منطقه رشد مو می باشد. چنانچه در این منطقه بنا بر هر دلیلی از جمله عمل جراحی، سوختگی، تصادفات، بیماری و هر دلیل دیگری رشد موها متوقف و یا ریشه مو از بین برود، منطقه طاس سر نمایان می شود، یکی از موارد بسیار جالب توجه ورود میکروپیگمینشن در این حوزه و انجام پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت (رنگدانه) می باشد که برای آقایان به گونه، نقطه ای بوده و در جاهایی که مو داشته باشد نقطه ها تبدیل به هاشور می شوند، همچنین برای خانم ها در بخش های کم حجم سر انجام می شود.

روش میکرواسکالپ

استفاده از این سیستم به طور معمول به دو روش انجام می شود:

۱-استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن

۲-روال

با این حال ظرافت کار در میکرو بیشتر است، زیرا منطقه های خالی را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط سایه گذاری می کند.

مراحل اسکالپ پس از توافق با مشتری

مرحله اول

 رنگی را که نزدیک به رنگ موی مشتری است انتخاب می شود

مرحله دوم

کارتریجی که مناسب جنس پوست مشتری و ناحیه ای که قرار است اسکالپ بر روی آن انجام شود انتخاب می شود.

مرحله سوم
الگو برداری

طراحی فرمی که در ابتدا با مشتری توافق شده است در نواحی تعیین شده طراحی می شود که به این عمل که پیش از میکرواسکالپ طراحی می شود هدلاین گفته می شود.

فرآیند کار شبیه به تاتو است، چرا که از روش میکروپیگمنیتشن بهره می برد در این شیوه از طریق سوزن های ریز رنگدانه هایی که شبیه به رنگ موهای طبیعی مشتری هستند را به لایه سطحی (اول) اپیدرم تزریق می شود، لازم به ذکر است عمل تزریق رنگدانه به صورت نقطه های ریز انجام می شود تا زمانی که شیو می شود، ظاهری شبیه به تار مو بوجود آورد هرچند فرآیند میکرواسکالپ به وسعت منطقه ای که قرار است روی آن کار شود بستگی دارد، با این حال به طور تقریب می توان گفت ۲ الی ۵ ساعت زمان برای آن کافی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *