مزایای گواهینامه آرایشگری ازسازمان آموزش فنی وحرفه ای

مزایای گواهینامه آرایشگری ازسازمان آموزش فنی وحرفه ای

مدرک فنی و حرفه ای

آراستگی و آرایش مورد توجه مردمان بوده و هست، از همین رو ارائه خدمات زیبایی درآمد بالایی دارد. به همین جهت شغل آرایشگری مورد توجه و محبوب گردیده است و بسیاری از افراد بدنبال یادگیری مهارت شغل آرایشگری هستند، در چنین شرایطی یکی ازموارد مهم دریافت مدرک مهارتی می باشد.

اینکه مدرک آرایشگری دارای چه ویژگی های باید باشد و همچنین برای مهارت آموز چه مزایایی دارد سوالات زیادی مطرح است، به همین جهت، آموزشگاه آرایشگری هنرمند با ارائه این مقاله سعی در پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان گرفته ایم، امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

مدرک معتبر

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور وابسته به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، یک نهاد آموزشی است که بعنوان متولی آموزش های عملی با هدف مهارت آموزی به افراد  بمنظور احراز شغل مفید تشکیل شده است.

علاقمندان طبق ضوابط سازمان آموزش فنی وحرفه ای ابتدا می بایست در یکی از مراکز مجاز آموزشگاههای آزاد زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای، دوره آموزشی حرفه آرایشگری را براساس استاندارد های سازمان آموزش فنی و حرفه ای گذرانده و پس از پایان دوره آموزشی به واحد آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه ای معرفی گردندد.

معرفی شدگان در آزمون سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی نایل به دریافت گواهینامه با کد المللی می گردند.

درضمن کلیه گواهینامه هایی که از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صادرمی گردد در سایت رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای  ( اینجا کلیک کنید http://portaltvto.com ) کشور قابل استعلام و اعتبار سنجی می باشد.

مزایای مدرک آرایشگری از سازمان آموزش فنی و حرفه ای

گواهینامه سازمان آموزش فنی وحرفه ای مورد تائید سازمان جهانی کار ILO می باشد به همین جهت مدرک سازمان آموزش فنی وحرفه ای در۱۸۷کشور جهان معتبر می باشد که شامل کشورهای امریکا، انگلیس، فرانسه وآلمان و… می باشد.

شما برای مشاهده لیست کامل کشورها می توانید به سایت سازمان جهانی کار مراجعه نمائید. همانطور که می دانید برای مهاجرت کاری شما نیاز به مدرک سازمان آموزش فنی وحرفه ای دارید، مدرک فنی وحرفه ای قابل ترجمه می باشد البته شایان ذکر است تنها مدارک سازمان فنی و حرفه ای معتبرمی باشد که دارای کد استاندارد ملی مهارت باشد.

متقاضیان سالن آرایش و آرایشگاه ابتدا باید پروانه تاسیس و یا همان جواز کسب از اتحادیه دریافت نمایند، دریافت جواز کسب مستلزم داشتن مدرک مهارتی و یا همان گواهینامه فنی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد.

دارندگان گواهینامه مهارتی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای ساعات آموزشی جزو سنوات تجربی در کارگاه شامل می شود و مشمول طرح طبقه بندی مشاغل می شوند.

گواهینامه فنی و حرفه ای بعنوان واحد درسی در رشته کاردانش برای اخذ دیپلم درسی قابلیت تطبیق را دارد.

دارندگان مدرک فنی و حرفه ای می توانند از تسهیلات وام خود اشتغالی بهره مند گردند.

ادامه تحصیل در دانشگاهها برای دارندگان گواهینامه وجود دارد.

دارندکان گواهینامه مهارت از فنی وحرفه ای می توانند از جایگزین مدرک دانشگاهی بعنوان مدرک معادل بهره مند شوند.

دارندگان مدرک فنی وحرفه ای سریعتر جذب بازار کارخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *