صحیح شستن و شامپو زدن موها

صحیح شستن و شامپو زدن موها

ترشح کیسه سبوم فولیکول مو، گرد و خاک موجود در هوا و دیگر آلودگی ها بر روی لایه های مو قرار گرفته و منجر به چرب و بد فرم شدن موها می شود.

برای رهائی از این حالت باید موها را شست. اما برخلاف تصور عامه مردم شستن موها یک کار ساده نیست چه بسا که شستشوی نامناسب منجر به آسیب دیدگی و در نهایت ریزش موها می شود.

به همین جهت ما تصمیم گرفتیم نحوه شستشوی صحیح موها را در سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند برایتان بیان نمائیم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه شستن صحیح موها

آب به تنهایی قادر به از بین بردن چربی ها و آلودگی های مو نمی باشد، پس باید از محصولاتی استفاده کرد که توانایی از بین بردن آلودگی ها را داشته باشند و خود در آب حل شوند.

شامپوها محصولاتی هستند، که قادرند آلودگی ها را در خود حل کرده و خود در آب حل شوند.

انتخاب شامپو مناسب

به طور کلی شامپوها به ۳ دسته تقسیم می شوند.

شامپو مخصوص موهای چرب

شامپو مخصوص موهای خشک

شامپو مخصوص موهای معمولی

در مرحله اول با توجه به طبیعت موها شامپو مناسب را انتخاب نمائید.

طرز شستن موها

بعد از انتخاب شامپوی مناسب، ابتدا موها را شانه کرده دمای آب را تنظیم نمائید.

آب نباید زیاد داغ باشد آب داغ باعث خشک شدن موها می شود دمای مناسب آب با توجه به فصل سال بین ۳۷ الی ۴۵ درجه مناسب است.

موها را خیس کرده مقداری شامپو (باتوجه به حجم مو ) در کف دستتان بریزید و به کل سر آغشته نمائید، اگر شامپو کف نداد موها خیلی کثیف هستند، موها را آبکشی کرده دوباره موها را به شامپو آغشته نمائید، به هیج عنوان موها را چنگ نزنید با نوک انگشتان تمام قسمت های پوست سر را ماساژ دهید، همچنین دقت کنید موها صدمه نبیند، در شستشوی موهای بلند به آرامی موها را پنجه زده و آبکشی نمائید.

مدت زمان آبکشی

آبکشی را ادامه دهید تا کف از روی سر پاک شود، بعد از، از بین رفتن کف از روی سر به همین مدت زمان آبکشی را تجدید نمایید.

همچنین در هنگام آبگشی به هیج عنوان موها را چنگ نزنید فقط با نوک انگشتان پوست سر را ماساژ داده و به آرامی موهای بلند را پنجه بزنید.

بعد از آبکشی با حوله آب موها را بگیرید و با حوله موها را ببندید و فرصت دهید موها به شکل طبیعی خشک شود.

سشوار کشیدن موها

اگر می خواهید موها را سشوار بزنید قبل از سشوار از یک لوسیون مناسب آبرسان استفاده کنید و بعد با کمک سشوار و برس موها را خشک کرده و حالت دهید.

هنرجویان آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در دوره پیرایش مردانه ضمن آشنایی با انواع شامپوها، کاندیشنر، لوسیون و محصولات آبرسان و تقویتی با روش صحیح شستشو سر در سالن آرایش و آرایشگاه آشنا شده و بعد از اصلاح موی سر می بایست موی سر مشتریان شسته موها را خشک کرده و با سشوار حالت دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *