دوره جامع آموزش رنگ کردن موی سر آکادمی هنرمند

دوره جامع آموزش رنگ کردن موی سر آکادمی هنرمند

در طول تاریخ مو به عنوان سنبل زیبایی مطرح بوده و به همین جهت مردمان برای زیباتر نمایان شدن،موهای خود را رنگ می کردند طبق شواهد بدست آمده از تاریخ گذشتگان استفاده از رنگ مو مختص قشر خاصی نبوده است، مردان و زنان برای تغییر در ظاهر و استایل چهره خود و بمنظور جذاب شدن و  تنوع بیشتر موهای شان را رنگ می کنند.

دوره جامع آموزش رنگ کردن موی سر آکادمی هنرمند

دوره جامع آموزش رنگ کردن موی سرآکادمی هنرمند

رنگ کردن موی سر آقایان

دلایل زیادی برای رنگ کردن موی سر آقایان وجود دارد، شاید مهم ترین آن سفید شدن موها باشد که ممکن است در سنین پائین هم اتفاق بیافتد ولی امروزه رنگ آمیزی موی مردان در پوشاندن موهای سفید خلاصه نمیشود بلکه یکی از روش های متداول برای تغییر در ظاهر و استایل بمنظور زیباتر و جذاب شدن می باشد.

بسیاری از مردان قبل از سفید شدن، موهایشان را به رنگ های مختلف در می آورند از رنگ های فانتزی گرفته تا رنگ های ترکیبی و … همگی این رنگها، طرفداران زیادی دارد و این مسئله یعنی رنگ کردن موی سر برای جوانان یکی از هیجان انگیزترین تغییرات محسوب می شود به همین جهت ارائه خدمات رنگ کردن موی سر در سالن های آرایش و آرایشگاههای مردانه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و یکی از خدمات اصلی بشمار می رود به همین جهت در این مقاله تصمیم گرفته ایم به دوره آموزش رنگ مو در آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند بپردازیم امید است که مورد توجه علاقمندان قرار گیرد.

دوره جامع آموزش رنگ کردن موی سر آکادمی هنرمند ساری

دوره جامع آموزش رنگ کردن موی سر آکادمی هنرمند ساری

نکات آموزشی در رنگ مو مردانه

رنگ کردن موی مردان به دلیل حساسیت ویژه که مخصوص آقایان است از محدودیت هایی برخوردار است که در اینجا به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد.

تناژ رنگی

بعنوان مثال در سری رنگ موهای طبیعی، موها بعد از شستشو و خشک کردن رنگ موها به قرمزی می زند و اگر فرد در مقابل آفتاب هم قرار بگیرد قرمزی موها تشدید می شود به همین جهت رنگ کار مو باید مهارت لازم در خنثی کردن تن های نخواسته رنگی را داشته باشد.

رنگ پریدگی مو بعد از شستشو

بسیاری از رنگ کاران مو با توجه به اینکه در هنگام رنگ کردن مو پوشش خوبی به موها میدهند متاسفانه موهای رنگ شده، با یک و یا دوبار شستشو رنگ ها از روی موی پاک شده و یا کم رنگ می شوند به عبارتی رنگها می پرند و در نتیجه موها بسیار بد رنگ نمایان می شوند به همین جهت رنگ کار مو باید روش های تثبیت رنگ مو را در دوره آموزش جامع رنگ کردن مو فرا بگیرد.

مراقبت از مو بعد از رنگ

رنگ کردن موها باعث خشک شدن ساقه مو شده و اگر رنگ کار مراقبت از مو را بعد از رنگ آمیزی مورد توجه قرار ندهد به موها آسیب زده و در نهایت منجر به ریزش موها می شود همچنین شامپوها دارای مواد سولفاته هستند وقتی در موهای رنگ شده بکار رود منجر به کدر و مات شدن موها شده و در نتیجه موها براقیت خود را از دست می دهند و همین مسئله باعث آسیب دیدگی موها می شود.

بازار کار رنک کردن مو

دو عامل مهم و اصلی در استایل دادن مو موثر است، یکی مدل مو و عامل دوم رنگ کردن مو، به همین جهت این دو فاکتور از خدمات اصلی در سالن آرایش محسوب شده و مشتریان زیادی دارد.

دوره آموزش رنگ مو در آموزشگاه هنرمند

اکنون که به اهمیت فراگیری دوره آموزشی رنگ کردن مو آشنا شده اید در این بخش به سرفصل های آموزشی دوره رنگ کردن مو در آکادمی هنرمند خواهیم پرداخت، اما قبل از آن می خواهم یک اشاره ای کوتاه داشته باشم به آن دسته از عزیزانی با جستجو در شبکه های اجتماعی و یا با مطالعه کتاب و دیدن فیلم در پی کسب مهارت تخصصی یادگیری رنگ کردن مو هستند، باید بگم این مسئله بسیار عالی است و می تواند به فرایند یادگیری شما کمک شایانی نماید اما هیچگاه نمی تواند جایگزین آموزش حضوری گردد. مضافا به اینکه دوره آموزش آکادمی هنرمند به نحوی برنامه ریزی گردیده که هنرجو بعد از گذراندن این دوره هر رنگی از هر کاتولوگ و هر شرکتی در اختیارش قرار دهند براحتی آن را آنالیز کرده و نتیجه مطلوب را از آن خواهد گرفت.

مبانی آموزش دوره جامع رنگ کردن مو در آکادمی هنرمند

شناخت رنگ

روان شناسی رنگ

قانون رنگ

تضاد های رنگی

مکمل رنگ

کنتراست رنگ

اصول رنگ موهای طبیعی

پیگمنت شناسی

سیستم شماره گذاری تیوپ رنگ

کاتولوک خوانی

مراحل رنگ آمیزی مو

ترکیب رنگ مو

دکلره کردن مو

دانه مصنوعی دادن به موها

انواع لایت

رفله گیری و ….

در سرفصل های آموزشی مطرح شده در کنار آموزش نظری به مباحث تکنیک های عملی در کار رنگ کردن مو خواهیم پرداخت.

آکادمی هنرمند با برگزاری دوره های آموزشی صفر تا صد در ۵ جلسه در کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی این امکان را برای علاقمندان به یادگیری رنگ کردن موی سر فراهم کرده است، همچنین هنرجویان در پایان دوره آموزشی رنگ کردن مو با شرکت در آزمون پایان دوره نایل به دریافت گواهینامه با کد بین المللی قابل ترجمه از سازمان آموزش فنی و حرفه ای خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *