درآمد شغل آرایشگری

درآمد شغل آرایشگری

ممکن است شما هم علاقه به شغل آرایشگری داشته باشید و می خواهید مهارت در حرفه آرایشگری را فرا بگیرید.

ولی نسبت به درآمد آن شک و تردید دارید، به همین جهت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در این پست به نکات مهم و کلیدی در حیطه درآمدزائی در حرفه آرایشگری اشاره می نماید، امید است که مورد توجه شما قرار بگیرد.

ابتدا اجازه بفرمائید با طرح سوال به موضوع درآمد در شغل آرایشگری بپردازیم.

آیا شغل آرایشگری نیاز به سرمایه زیادی دارد؟

در وهله اول پاسخ به این سوال به شرایط و تصمیم شما بستگی دارد، بعنوان مثال شما بعد از فراگیری مهارت شغل آرایشگری می توانید در یکی از سالن های آرایشی و یا آرایشگاه مشغول به کار شوید.

در این حالت شما نیاز به هیچگونه سرمایه گزاری ندارید، در این حالت شما بعنوان پرسنل در آرایشگاه مشغول بکار شده و ضمن دریافت حقوق ماهیانه از مزایای قانون کار بهره مند می شوید و در یک حالت دیگر، در یکی از سالن های آرایش، صندلی کار اجاره می کنید،

و به ازای کار در سالن، مبلغ معینی بابت اجاره صندلی به صاحب سالن می پردازید و یا در حالت دیگر در آرایشگاه و سالن آرایش بصورت درصدی مشغول بکار می شوید.

در این حالت بخشی از درآمد خود را به صورت پورسانت به صاحب سالن و آرایشگاه می پردازید.

درآمد شما در هر یک از این حالت ها بستگی به عواملی همچون میزان مهارت و تخصص شما در شغل آرایشگری، برخورد اجتماعی شما در قبال مشتریان، نوع خدمات ارائه شده به مشتری، بهداشت سالن و موقعیت مکانی آرایشگاه و یا سالن شما دارد.

تاسیس سالن آرایشی، آرایشگاه

در این صورت تاثیر زیادی در درآمد شما خواهد داشت، اما قبل از آن  صرف نظر از داشتن مهارت فنی، اخلاق حرفه ای و رعایت نکات بهداشتی، یک سری از مسائل از قبیل میزان سرمایه ای که می خواهید در این شغل هزینه نمائید، مکان مورد نظر را باید مورد توجه قرار دهید.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *