ترفند جذاب ۵ دقیقه ای برای حالت دادن مدل موی مردانه

در طول تاریخ موهای سر مظهر زیبایی محسوب می شده، به همین جهت مردان و زنان به موهای خود بسیار اهمیت می دادند.

شستن موها، شانه زدن و مرتب کردن، استفاده از روغن های معطر در زمره برنامه روزانه زنان و مردان قرار داشته است.

اما امروزه با صنعتی شدن جوامع بشری ما را با مضرات جنبی و عوارض ساختگی خود گرفتار ساخته است، از جمله جذب گرد و خاک و آلاینده های موجود در هوا بر روی لایه های مو و در نتیجه چرب و بد حالت شدن موها که به کلی موها قابل فرم و حالت دادن نبوده و در این شرایط موها شروع به ریزش کرده و در نهایت منجر به طاسی سر می شود.

این افراد به واسطه از دست دادن موهایشان اعتماد بنفسشان را هم از دست میدهند و در نتیجه این مشکل همچون داغی بزرگ بر چهره شان خود نمائی می کند به همین جهت واحد تولید محتوای آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند برحسب وظیفه اقدام به تهیه و انتشار مقاله ای با عنوان ترفند جذاب ۵ دقیقه ای برای حالت دادن مدل مو مردانه در سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند بارگذاری  نموده است پس تا آخر این مقاله در سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند با ما همراه باشید.

چگونه موهای سالم داشته باشیم؟

برای سالم نگه داشتن موها در وهله اول باید موهای خود را تمیز نگه دارید شستشو و تمیز کردن مو در الویت قرار دارد اما قبل از شستشو و استفاده ازمحصولات پاک کننده اول باید جنس موهای خود را بشناسید و متناسب با جنس مو از محصولات شوینده و پاک کننده استفاده نمائید.

 ما در اینجا برای موهایتان سه پیش فرض در نظر گرفتیم که موهای تان می تواند یکی از حالت های ممکن زیر باشد، این سه پیش فرض در مورد موهایتان ممکن است یکی از گزینه های زیر باشد خشک، چرب و یا نرمال باشد پس در شستشوی موها باید در ابتدا به جنس موهایتان دقت نمائید.

موهای چرب

در این حالت شما باید از شوینده های مخصوص موهای چرب استفاده نمائید و درعین حال با استفاده از محصولات پروتئینه چربی پوست سر را کنترل نمائید ( استفاده از محصولات پروتئینه را می توانید در سالن های حرفه ای که کار تخصصی مو را انجام می دهند انجام دهید).

موهای خشک

استفاده از شوینده های مخصوص موهای خشک همچنین استفاده از محصولات احیاء و نرم کننده و همینطور استفاده از محصولات شاین کننده بعد از شستشو مو تاکید می شود.

موهای نرمال و یا طبیعی

اگر دارای موهای نرمال هستید به شما تبریک می گویم ولی با این حال در استفاده از محصولات مناسب با آرایشگر و یا یک کارشناس مشورت نمائید تا در طول زمان سلامت موهای خود را همیشه حفظ نمائید.

استفاده از سشوار و اطو مو

زمانیکه قصد دارید موهایتان را براشینگ کنید حتما به نکات زیر توجه نمائید.

  • حتما قبل از سشوار کشیدن موهایتان را بشورید.
  • بعد از شستشو، موهایتان را طبیعی خشک کنید حتی زمانی که می خواهید با سشوار موهایتان را خشک کنید از روش سشوار کشی طبیعی استفاده نمائید.
  • قبل از سشوار کشیدن موها بهتر است از محصولات مراقبتی و آبرسان استفاده نمائید.
  • باد سشوار را مستقیم به لایه های مو نزنید.
  • زمانی که قصد استفاده از اطوی مو را دارید حتما قبل از کشیدن اطو موها را سشوار بکشید و قبل از آن بهتر است از موس مو استفاده نمائید، همینطور دمای اطوی مو بیشتر از۱۵۰ درجه نباشد و همینطور هر لایه مو را بیشتر از۲ بار اطوکشی نکنید.

در ادامه شما را با ترفندهای جذاب ۵ دقیقه ای برای حالت دادن مدل مو مردانه آشنا می کنم

حالت دادن مو مردانه در۵ دقیقه.

صبح وقتی دارید صورتتان را می شورید زمانی که دستتان خیس است را روی لایه های موی سر به سمتی که موها را حالت میدهید بکشید (این کار را چند بار تکرار نمائید ) اگر موهای لخت و بی فرمی دارید می توانید مقداری ژل نگه دارنده را میان کف دستانتان که خیس است کاملا پخش کرده و به موها بزنید چند دقیقه مکث کنید در ادامه موهایتان را به سمتی که می خواهید حالت دهید برس بکشید این کار را می توانید هر روز تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *