آموزش روش های پیرایش پروتز موی سر با موهای طبیعی مصنوعی

بافت شبکه کلاهی و یا همان پروتز موی سر یکی از فرصت های شغلی در سالن های آرایش و آرایشگاهها محسوب می شود و افرادیکه بنا به دلایل مختلف موی سرشان را از دست داده اند می توانند از سیستم ترمیم مو بهره مند گردند.

به همین جهت واحد تولید محتوا آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در راستای ارائه خدمات آموزشی و بروزرسانی مباحث آموزشی در حرفه پیرایش مو در این مقاله ضمن تشریح مهارت های فنی در حیطه ساخت سیستم شبکه ترمیم ( پروتز مو) به آموزش روش صحیح پیرایش مو پرداخته و در سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند منتشر گردیده است، پس تا آخر این مقاله با ما باشید.

باشد تا از آموزشهای مجموعه ما بطور کامل بهره مند گردید.

مهارت هایی که در ساخت شبکه ترمیم مو باید فرا گرفته شود:

قالب گیری

منظور از قالب گیری بدست آوردن اندازه بیس ریختگی موی سر مشتری می باشد که با روش های مختلفی می شود انجام داد ولی آنچه که رایج است:

اندازه گیری با متر
قالب گیری با نایلون

از روش های مرسوم در سال های اخیر بوده و به دلایل مختلف این دو روش آسانتر نسبت به روش های قدیمی تر می باشد.

بافت

هرچند در سال های اخیر کارهای آماده رواج پیدا کرده است بگونه ای که هم از نظر اقتصادی با صرفه بوده و هم  کارهای آماده زیباتر و شیک تر نسبت به کارهای گذشته بوده و از تنوع بیشتری برخوردار می باشد ولی ما در این بخش لازم است توضیحاتی در مورد بافت شبکه کلاهی ارائه نمائیم.

معرفی انواع بافت درشبکه ترمیم

ترس بافی

ابتدا موهای خام تهیه شده و بعد از ضدعفونی و گندزدائی موها بر روی دستگاه ترس به شکل رشته مو بافته می شود.

در مرحله بعد رشته موها بر روی شبکه ترمیم با روش گره موشی بافته می شود.

بافت رویال

در این سیستم که به بافت تار به تار مو معروف می باشد یکی از روش های پرطرفدار بوده، چرا که موها به شکل کاملا طبیعی بر روی بیس ریختگی قرار می گیرد.

البته مدل های مختلفی در بافت رویال وجود دارد که مشتری با در نظر گرفتن دوام  و زیبایی شبکه بنا بر سلیقه خود می تواند انتخاب نماید.

همچنین در بافت رویال باید انواع گره را فرا گرفت گره هایی که در بافت رویال می تواند مورد استفاده قرار گیرد شامل: دوگره، یک گره، دو پیچ، یک گره یک پیچ، یک گره و نیم گره می باشد.

بطور معمول استفاده از بافت نیم گره در قسمت مرکز تاج سر در تمام روش های بافت رویال مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب سیستم ترمیم بر روی سر

انواع روش نصب شبکه ترمیم (پروتزمو) رایج می باشد که مشتری با توجه به در نظر گرفتن سلیقه و راحتی خود می تواند یکی از روش های رایج را انتخاب نماید از جمله :

روش بافت

در این روش که به روش بازگشت معروف است مشتری هر ماه به موسسه مراجعه کرده و بعد از شستشو و ضدعفونی دوباره پروتز را بر روی سر ببافد.

روش کلیپس

در این روش مشتری با فراگیری مراحل نصب می تواند همه کارها را در منزل خودش انجام دهد که روش غیر بازگشت خوانده می شود.

روش چسبی

در این روش مشتری می تواند همانند روش کلیپسی همه مراحل نصب را بعد از فراگیری خودش انجام دهد.

هر یک از مراحل نصب دارای یک سری معایب و مزایای خاص خودش می باشد که مشتری با توجه به در نظر گرفتن همه این موارد در زمان مشاوره یکی از روش های مناسب خود را می تواند انتخاب نماید.

پیرایش مو

بعد از نصب شبکه ترمیم بر روی سر آرایشگر با توجه به در نظر گرفتن خواسته مشتری اندازه طولی مو را تعیین کرده و موهای شبکه ترمیم را پیرایش کرده و به موها حالت و یا همان استایل می دهد.

اما نکته مهم و هدف اصلی این مقاله که قصد بیان آن را با شما همکاران عزیز داشتیم همین بخش پیرایش موهای پروتز می باشد.

بارها اتفاق افتاده که مشتری در یک شهری و یا یک موسسه ای اقدام به نصب پروتز کرده و بعد از مدتی از اندازه طولی مو و یا همان قد مو پروتز راضی نیست و می خواهد بنا به هر دلیلی اندازه طولی موها را کوتاه تر و یا از قطر موها بکاهد و این در صورتی است که مشتری بنا به هر دلیلی امکان مراجعه به موسسه قبلی را ندارد و به شما مراجعه می کند.

یا در شرایط حاضر بدلیل گرانی پروتز با موهای طبیعی مشتری از کلاه گیس های بازاری که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند را تهیه کرده و به شما مراجعه کرده تا اندازه کلاه گیس را برایش تنظیم نمائید در این صورت شما اگر این توضیحاتی که در این مقاله ارائه می گردد را مطالعه نموده و به آن عمل نمائید بهترین نتیجه کوتاهی موهای پروتز و حتی آن دسته از پروتزهای که با الیاف مصنوعی تهیه شده اند را خواهید داشت .

روش پیرایش موهای پروتز

در کوتاهی موهای پروتز هیچگاه از قیچی سلمانی استفاده نکنید چون زمانی که با کمک قیچی موها را کات می کنید روی خط برش برجستگی ایجاد می شود و چون شما دارید بر روی شبکه ترمیم کار می کنید و خط رویش بطور طبیعی بر روی سر قرار ندارد خط برش بیش از حد انتظار نمایان شده و همین امر پروتز را زشت نشان می دهد.

البته بعضی از همکاران با قیچی پیتاژ را توصیه می کنند ولی نظر شخصی من فقط و فقط استفاده از تیغ می باشد.

کوتاهی شبکه ترمیم ( پروتز مو) با تیغ بدلیل اینکه نوک موها سبک، کم حجم، نازک و تیز می شود رشته های موهای کوتاه شده به شکل لایه لایه با هم در آمیخته شده و خط برش بر روی مو و حتی الیاف مصنوعی طبیعی نشان خواهد داد.

به همین جهت مکررا توضیح می دهم پیرایش پروتز با تیغ بهترین کیفیت را در کار به ما خواهد داد همچنین برای کم حجم کردن لایه های موی باز از تیغ استفاده نمائید.

البته در خاتمه یادآوری می کنم که روش های بکارگیری تیغ در پیرایش مو در سرفصل دوره های آموزشی هیرکات مو آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند بوده و به هنرجویان در دوره پیرایش آموزش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *