آموزش آرایشگری – درک مفاهیم کوتاهی مو در آرایشگری

آموزش آرایشگری – درک مفاهیم کوتاهی مو در آرایشگری

مدتی است استفاده از جملاتی همچون درک کوتاهی در آموزش آرایشگری تب و تاب زیادی به پا کرده است.

آموزش آرایشگری به دلایل مختلف از جمله کاربردی بودن، عدم نیاز به سرمایه گذاری زیاد و همچنین زود بازده بودن حرفه پیرایش، در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان جویای کار بخش مهمی از مهارت آموزی را از آن خود کرده است.

لذا بکارگیری این کلمات در فضای مجازی از طرف مدرسین سوالات زیادی در بین مهارت دیدگان و آرایشگران درباره مفاهیم این کلمات بوجود آمده است.

به همین جهت آموزشگاه آرایشگری مردانه هنرمند در راستای پاسخگو بودن به سوالات شما عزیزان این مقاله، تقدیم حضورتان می گردد.

در پیرایش موی سر، پیرایشگر علاوه بر داشتن مهارتهای فنی در پیرایش مو، باید از توانائی طراحی مو برخوردار باشد.

آشنایی با طراحی مو، پیرایشگر را قادر خواهد ساخت تا با شناخت از ویژگی های فیزیکی مو  و با در نظر گرفتن خواسته مشتری و بکارگیری مناسب تکنیک های پیرایش، زیباترین مدل مو را خلق نماید.

برای دستیابی به توانائی در طراحی مو، باید مفاهیم و فنون علمی در صنعت پیرایش مو را فرا گرفت که به اختصار درک مفاهیم کوتاهی مو گفته می شود.

در این مجموعه با ما همراه باشید، تا گام به گام به جلو حرکت کرده و شما را با مفاهیم و فنون علمی در صنعت پیرایش مو آشنا خواهیم ساخت.

تجزیه و تحلیل

در طراحی موی سر قبل از هر اقدامی باید به بررسی و دسته بندی ویژگی های مختلف  مدل موی سر بپردازیم، باید توجه داشت که زنان ومردان دارای مدل موهای متفاوتی از نظر شکل، جنس، اندازه، حجم و رنگ هستند.

طراح موی سر باید قادر باشد در اولین اقدام با تجزیه و تحلیل ویژگی های هر یک را مشخص و دسته بندی نموده و جداگانه مورد بررسی قرار دهد.

این اقدام از طریق مشاهده و با بررسی های بالینی همچنین دست کشیدن داخل لایه های موی سر و یا شانه کشی موهای سر قبل از کوتاهی مو صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *